Święta to czas spotkań z rodziną, obdarowywania prezentami i odpoczynku. Jednak zanim to nastąpi, często musimy spędzić długie godziny na przygotowaniach w kuchni. Unoszące się w powietrzu zapachy wprowadzają nas jeszcze mocniej w świąteczny nastrój. Aby zdążyć z przyrządzeniem wszystkich dań, warto sięgnąć po urządzenia, które mogą usprawnić naszą pracę w kuchni. Blender Explore 7, umożliwi przygotowanie świątecznych potraw za jednym naciśnięciem przycisku. 

Kuchenna magia świąt

W przygotowaniu wigilijnego menu często ogranicza nas brak czasu czy własne umiejętności kulinarne. Warto wówczas wspomóc się urządzeniami kuchennymi, które ułatwią i przyspieszą proces gotowania. Blender Explore 7 marki Electrolux umożliwi przygotowanie ulubionych potraw za naciśnięciem jednego przycisku. Urządzenie pozwoli uniknąć nadmiernego rozdrabniania i przegrzewania składników. Dzięki temu, będziemy mogli mieć pewność, że przygotowanie potraw na świąteczny stół zostanie dopięte na ostatni guzik. Funkcja PowerTilt, czyli nachylenie kielicha o 10 stopni, gwarantuje optymalną prędkość i niższą temperaturę miksowania. Pozwala to na zachowanie wartości odżywczych, świeżości i wyrazistego koloru wszystkich produktów. W ten sposób przygotowywane przez nas posiłki dostarczą substancji odżywczych i bogactwa walorów smakowych, a dania, które podajemy, będą jeszcze lepsze dla naszych gości.

Tradycyjna nowoczesność

Pierogi to tradycyjne danie, które od wielu lat pojawia się na wigilijnych stołach. Kluczem do zrobienia pysznych pierogów jest ich ciasto oraz farsz. Blender Explore 7 pozwala na uzyskanie pożądanej konsystencji potrawy dzięki funkcji Pulse. Umożliwia ona chwilowe włączanie wybranej prędkości, tak, aby uzyskać oczekiwany rezultat miksowania. Blender Electrolux posiada 3 tryby prędkości: pierwszy poziom do grubszego siekania, drugi poziom do drobniejszego siekania i trzeci poziom używany w celu uzyskania gładkiej konsystencji. Dzięki tej funkcji ciasto będzie idealnie gładkie, a farsz posiekany na małe kawałeczki. Wyposażony w inteligentną regulację prędkości blender zapewnia takie same rezultaty niezależnie od rodzaju i ilości włożonych składników, dlatego będziemy mogli szybko przygotować większą ilość pierogów, tak, żeby wystarczyło dla każdego. Podczas gotowania ważne są dla nas nie tylko główne składniki, ale także wszelkie dodatki, jak najwyższej jakości przyprawy. Smak i zapach świeżo zmielonych ziół nada naszej potrawie wyjątkowego aromatu. Blender Explore 7 dzięki wielofunkcyjnemu pojemnikowi do siekania znakomicie nadaje się do rozdrabniania ziół, dzięki czemu nasze pierogi będą odpowiednio doprawione.

Zdrowe łakocie

Słodkości są „wisienką na torcie” każdego spotkania. Po przyrządzeniu dania głównego, możemy więc użyć blendera Explore 7 także do przygotowania wyśmienitego deseru. Warto jednak pamiętać, że współcześnie wiele osób prowadzi diety wykluczające niektóre składniki, takie jak cukier, gluten, czy produkty pochodzenia zwierzęcego. Dlatego doskonałym pomysłem na świąteczny deser mogą być wegańskie babeczki czekoladowe lub bezglutenowe ciasteczka orzechowe. Dzieci będą mogły sięgnąć po nie w ferworze rozpakowywania prezentów, a dorośli delektować się nimi przy kawie i rozmowach. Blender Explore 7 dzięki wielofunkcyjnemu pojemnikowi do siekania znakomicie nadaje się do mielenia twardych składników, np. migdałów czy twardej czekolady, która po wybraniu odpowiedniego trybu blendera Explore 7 – zamieni się w masę lub drobne kawałeczki rozpływające się w ustach.

Wszechstronna pomoc w kuchni

Podczas przygotowywania przyjęcia na tak wyjątkową okazję, jak Wigilia, zwykle przyrządzamy bardzo różnorodne dania. Tradycja mówi o dwunastu potrawach. Blender Electrolux Explore 7 dzięki szerokiemu zastosowaniu pozwala na przyrządzenie różnych dań z gwarancją zachowania ich walorów smakowych i wartości odżywczych. Specjalne programy dostosowane do przepisów pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych rezultatów niż przy pracy z jedną prędkością. Można je wybierać odpowiednio do przyrządzanych potraw. Explore 7 model E7TB1-8SSM posiada 4 dedykowane programy: do koktajli smoothie, kruszenia lodu, zup i napojów. Zdefiniowane programy gwarantują idealne rezultaty. Dzięki temu, możemy przygotować nie tylko wigilijną kolację, ale także odżywcze śniadanie w formie koktajlu owocowo-warzywnego, który pozwoli wrócić do przedświątecznej formy.