Gdy wieczory stają się coraz dłuższe, więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu. Nietrudno wówczas o przygnębiające samopoczucie spowodowane brakiem naturalnego światła. Warto poprawić sobie humor, tworząc w domu niepowtarzalną atmosferę kreowaną przez cichą muzykę, nastrojowe oświetlenie czy delikatny zapach olejku eterycznego.

Nasz nastrój budują doznania odbierane przez wszystkie zmysły. Wzrok, słuch, a także dotyk i zapach mają niebagatelny wpływ na to, jak się czujemy i w jakim jesteśmy humorze. Szczególnie jesienią i zimą, bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie roku, nasze samopoczucie wymaga odpowiedniej troski. Aby nie dać się melancholii, warto zadbać o dopieszczenie swoich zmysłów. Mankamenty jesieni, takie jak szybko zapadający zmrok, niskie temperatury czy deszczowa aura, można obrócić w jej zalety. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego od wieczoru spędzonego z książką przy dźwiękach jesiennego deszczu, w pokoju dyskretnie oświetlonym ciepłym światłem.

Jesień nie taka straszna!

Aby jesienią nadać swoim czterem ścianom nieco przytulności, warto zastosować kilka trików stylizacyjnych. Na salonowych meblach wypoczynkowych można ułożyć koce i poduszki w energetyzujących kolorach: żółtym, pomarańczowym i czerwonym. Dodatki te pozwolą ogrzać się w chłodne wieczory podczas oglądania filmu lub czytania książki, a przy okazji ożywią pomieszczenie. O tej porze roku warto postawić na dekoracje z wrzosów lub suszonych kwiatów. W jadalni można pokusić się o nowy obrus, podkładki lub dzbanek i filiżanki na herbatę w odcieniach odpowiadających kolorom pozostałych dekoracji. Aby uzupełnić stylizację oraz stworzyć klimat sprzyjający relaksowi, nie można zapomnieć o zapaleniu świec zapachowych oraz stylowych lampionów. Stworzenie nastrojowego wnętrza jest niezwykle ważne, gdy na zewnątrz jest nieprzyjemnie. Zmiana wystroju, klimatyczna muzyka i odpowiednie światło mają ogromny wpływ na zachowanie harmonii oraz poprawę samopoczucia.

 

Wnętrze wypełnione światłem

Aby móc dopasować moc światła do poszczególnych stref, pory dnia czy wykonywanych czynności, warto pomyśleć o zainstalowaniu systemu ściemniaczy pozwalającego na sterowanie źródłami oświetlenia LED. Za pomocą jednego przycisku można zmienić natężenie wielu źródeł światła naraz, dopasowując je do indywidualnych potrzeb. To szczególnie przydatne rozwiązanie zwłaszcza w okresie jesiennym, gdy aktywność domowników trwa jeszcze długo po zachodzie słońca. Dzięki inteligentnym ustawieniom dostępnym w innowacyjnych platformach elektroniki można stworzyć idealną scenę świetlną na przykład do wspólnego obiadu czy kolacji, na co pozwalają programy typu „posiłek”. Natomiast siadając do seansu filmowego, można uruchomić program „telewizja”, który automatycznie gasi niepotrzebne źródła światła i uruchamia podświetlenie za ekranem. Ściemniacze to również doskonałe rozwiązanie do sypialni. Subtelne światło sprzyja relaksowi przy nocnej lekturze lub pozwala stworzyć intymny nastrój. Na koniec dnia można upewnić się, czy wszystkie światła w domu zostały zgaszone, klikając przycisk przy łóżku, co pozwala przespać spokojnie całą noc.

 

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

O firmie Hager                                                                                       

Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €. Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się z Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.