Szampan to ekskluzywny trunek, towarzyszący celebracji wyjątkowych chwil, a także symbol luksusu i prestiżu. Z inspiracji tym szlachetnym napojem powstała podłoga Champagne firmy Kaczkan, wyróżniająca się subtelnością koloru i delikatnością wyrazu oraz doskonałymi właściwościami technicznymi.

Choć dzisiaj szampan uważany jest za jeden  najdoskonalszych trunków na świecie, kiedyś jego musująca forma uważana była za znak zepsucia, co przyczyniało się do masowego wyrzucania całych partii butelek z „wadliwą” zawartością. Jako twórcę szampana uważa się do dziś nadzorcę piwnic klasztornych, benedyktyna Dom Perignona, który pierwszy raz próbując bąbelkowego napoju miał powiedzieć do braci „Chodźcie prędko, ja piję gwiazdy!”. To właśnie rozkoszny aromat francuskiego trunku, jego czarująca barwa oraz niepowtarzalny charakter sprawiły, że jedna z podłóg firmy Kaczkan zyskała nazwę Champagne.

Symbol elegancji

Podłogi w kolekcji Colours of the World, dostępnej w klasie Natur i Rustical, inspirowane zostały pięknem barw z różnych zakątków świata. Jest wśród nich również Szampania – region północno-wschodniej Francji, słynący z produkcji wykwintnego trunku. Na malowniczych stokach Szampanii pokrytych bujnymi winnicami dojrzewają powoli winogrona z najlepszych szczepów, dzięki którym otrzymujemy ten niezwykły napój, do miłośniczek którego należały m.in. Coco Chanel i Marilyn Monroe. Wyrafinowanie, subtelność, szyk i elegancja – to bez wątpienia przymioty kojarzące się z szampanem, ale także z najwyższej jakości podłogą drewnianą Champagne, która swoją nazwę zaczerpnęła właśnie od tego wybornego trunku. Podłoga, podobnie jak szampan, łączy takie walory jak wykorzystanie najlepszych surowców, naturalność produkcji popartej długoletnią tradycją, w końcu subtelna barwa i niepowtarzalny, wyjątkowy charakter. W zakresie parametrów technicznych, podłoga firmy Kaczkan, łączy trwałość litych desek z szybkością montażu paneli. Jej górną warstwę stanowi fryz z naturalnego drewna, wykończonego trwałym lakierem UV uwydatniającym rysunek surowca, a dolną – podkład iglasty lub liściasty. Taka budowa gwarantuje z jednej strony komfort instalacji, a z drugiej brak konieczności wykańczania podłogi. Deskom podłogi Champagne można nadać indywidualnego charakteru poprzez  dodatkową  obróbkę powierzchni lub krawędzi: szczotkowanie, efekt piły lub fazowanie.

Szlachetne z natury

Podłoga Champagne firmy Kaczkan, podobnie jak szlachetny francuski trunek, cechuje się lekkością, subtelną barwą i klasycznym, ponadczasowym charakterem, a lekko chłodna tonacja sprawia, że deski do złudzenia przypominają surowe, dębowe drewno. Naturalność i uniwersalność podłogi Champagne sprawia, że harmonizować będzie ona z wnętrzami zaaranżowanymi w każdej konwencji. Do wnętrz minimalistycznych polecane są deski w klasie Natur, które nadadzą aranżacji dyskretnej elegancji, natomiast przestrzenie tradycyjne zyskają ponadczasowy urok, uzupełnione podłogą Champagne w klasie Rustical. Kilkukrotne pokrycie desek warstwą lakieru utwardzonego promieniami UV sprawia, że powierzchnia jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i minimalizuje konieczność przeprowadzania okresowych renowacji i konserwacji. Przez to jest także o wiele tańsza i wygodniejsza w długoletnim użytkowaniu. Dodatkowo lakier pięknie uwypukla każdy szczegół rysunku drewna sprawiając, że podłoga prezentuje się wyraziście i efektownie. Tak wykończona przestrzeń zapewni nam szampańską atmosferę nie tylko podczas karnawału, ale nawet w środku lata!

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 30 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi,
a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz
o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 900 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013,  7 Gazele Biznesu, 2 Orły Eksportu 2015.