Co wspólnego mogą mieć ze sobą nowoczesne grzejniki i wakacyjne kierunki podróży? Okazuje się, że bardzo wiele! Marka Purmo czerpie z dokonań największych odkrywców europejskich i na cześć znanych letnich destynacji nadaje nazwy liniom grzejników dekoracyjnych.                                                                                           

Lato to, wbrew pozorom, bardzo dobry czas na zakup nowego grzejnika. Rozpoczynający się okres prac remontowych, dobre zaopatrzenie sklepów przed zimą i liczne promocje produktowe przemawiają za podjęciem decyzji o kupnie grzejników właśnie w tym momencie. Wakacyjne inspiracje znajdziesz np. w ofercie firmy Purmo.

Śródziemnomorskim szlakiem

Zwolennicy greckiej architektury i śródziemnomorskiego klimatu planując tegoroczny urlop powinni wziąć pod uwagę trzy kierunki – wyspy Tinos i Paros oraz ich znaną kuzynkę, wyspę Kos. Tinos to doskonałe miejsce na urlop, spodoba się przede wszystkim osobom szukającym spokoju. Po powrocie do domu namiastkę greckich upałów zagwarantuje minimalistyczny grzejnik dekoracyjny Purmo Tinos V. Jest to grzejnik płytowy w którym ozdobny panel czołowy, wraz z osłonami bocznymi, tworzy jeden element. Z uwagi na niewielką przestrzeń pozostawioną pomiędzy grzejnikiem a ścianą, model doskonale skomponuje się z aranżacją pomieszczenia.Purmo_Grzejnik_dekoracyjny_Kos

Kos – kameralna wyspa, ojczyzna Hipokratesa i właścicielka jednych z najpiękniejszych plaż w całej Grecji posłużyła za inspirację do stworzenia grzejnika dekoracyjnego Kos H. Model ten idealnie odnajdzie się w modnych i nowoczesnych wnętrzach. Charakteryzuje się minimalistycznym designem, na który składa się idealnie płaska płyta czołowa, łagodnie zaokrąglone krawędzie oraz czyste, proste linie.

Trzecia co do wielkość wyspa Cyklad, Paros, słynie z upraw winorośli i marmurów, których użyto m.in. do budowy Akropolu. Znajduje się na niej jedna z najpiękniejszych greckich wiosek, wypełniona białymi domami i wąskimi uliczkami. Biały kolor i łagodne kształty zrywające z tradycją ostrych krawędzi i załamań charakteryzują też pionowy grzejnik Purmo – Paros V. Model posiada wysoką moc grzewczą i cztery rodzaje szerokości, dzięki czemu niezwykle łatwo dopasowuje się do otoczenia.

Kolonialne inspiracje

Purmo_Grzejnik_dekoracyjny_Faro_HPortugalscy żeglarze i odkrywcy na zawsze utrwalili się na kartach historii. Purmo czerpie  z podróżniczych inspiracji i na cześć Faro, największego miasta regionu Algarve, taką samą nazwę marka nadała swoim grzejnikom dekoracyjnym Faro V i Faro H. Niskie grzejniki pokojowe, takie jak grzejnik ozdobny Faro H, to świetny wybór dla zwolenników mniej surowych, ale wciąż nowoczesnych wnętrz. Z kolei pionowy grzejnik Faro V idealnie nadaje się do montażu na wąskiej ścianie. Płyty czołowe grzejników Faro są ozdobione delikatnym profilowaniem, które dodają konstrukcji lekkości i elegancji.

Zastanawiasz się który grzejnik najlepiej sprawdzi się w twoim pomieszczeniu? Skorzystaj  z bezpłatnej aplikacji Purmo SmartBox dostępnej na stronie marki i znajdź swój wakacyjny numer jeden!

 

Poznaj nas bliżej: BLOG: www.purmosfera.pl / STRONA: www.purmo.pl