Piekarnik jest niewątpliwie bardzo pomocnym urządzeniem w każdej kuchni. Dzięki niemu możemy szybko i wygodnie przygotowywać rozmaite potrawy – zapiekanki, mięsa, ryby, frytki czy ciasta i ciasteczka. Gdy nie możesz pozwolić sobie na spory wydatek, sprawdź z nami, jak wybrać tani piekarnik!

W sprzedaży znajduje się wiele różnych piekarników, które różnią się pomiędzy sobą sposobem montażu, funkcjami, wyposażeniem oraz wielkością. Na początku trzeba podjąć decyzję dotyczącą tego, czy piekarnik ma być przeznaczony do zabudowy czy też lepiej zakupić kuchenkę z piekarnikiem.

Kuchnia z piekarnikiem najtańsza

Chociaż wydawałoby się, że piekarnik do zabudowy będzie najtańszy, to jednak tak naprawdę to kuchnia z piekarnikiem będzie znacznie tańsza. Za piekarnik do zabudowy trzeba będzie zapłacić minimum 750 złotych, ale większość modeli to koszt około 1500 złotych.

W cenie około 700 złotych można z kolei zakupić całą kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym, dlatego też jest to zdecydowanie najtańsze rozwiązanie. Wprawdzie tańsze kuchenki z piekarnikami nie mają tak dużo funkcji jak droższe AGD do zabudowy, to jednak także dzięki nim można wygodnie przygotowywać potrawy.

Tani piekarnik – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Najlepiej kupić kuchenkę z piekarnikiem elektrycznym. W przeciwieństwie do piekarników gazowych modele elektryczne są znacznie wydajniejsze i łatwiejsze w obsłudze. Nagrzanie piekarnika jest bardzo szybkie, a utrzymanie temperatury jest łatwiejsze, co ma duże znaczenie w przypadku pieczenia ciast. Również dodatkowym plusem piekarników elektrycznych jest więcej funkcji do wyboru.

A może pieczenie bez piekarnika?

Warto również pamiętać o tym, że można przygotowywać potrawy bez piekarnika. W sprzedaży można zakupić także piecyki stojące do pieczenia, kombiwary halogenowe, prodiże oraz żeliwne garnki, w których można przygotowywać nawet ciastka i ciasta.

Posiadanie piekarnika jest jednak zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem, a dzisiaj, gdy można kupić go bez przepłacania, to zdecydowanie najlepszy wybór.

8155650726_e5de1cc08d