„Design to cichy ambasador Twojej marki”. Te słowa Paula Randa najlepiej opisują podejście firmy Komandor do tworzenia wyjątkowych wnętrz i mebli na wymiar, a zarazem stanowią idealne wprowadzenie do wydanego właśnie przez nią TrendBooka. Niniejszy TrendBook to mini przewodnik po najważniejszych trendach 2018 roku oraz praktyczny poradnik, z którego można dowiedzieć się, jak prawidłowo łączyć ze sobą kolory, faktury, struktury i kształty, by tworzyć modne i harmonijne zestawienia.

 Powszechna jest opinia, iż moda zmienia się tak szybko, że podążanie za nią podczas aranżacji wnętrz jest bezcelowe. Nic bardziej mylnego – pewne trendy pozostają ponadczasowe. I to właśnie one zostały opisane w nowym Trendbooku marki Komandor, przygotowanym we współpracy z Joanną Misiun, architektką wnętrz, absolwentką Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Choć materiał nosi nazwę Trendy 2018, nie brakuje w nim inspiracji do tworzenia personalizowanych mebli oraz designerskich wnętrz, które jeszcze przez wiele lat będą idealnie wpisywały się swoją stylistyką w najważniejsze światowe trendy.

 Spacer po trendach…

W dzisiejszych czasach mamy tak wiele możliwości łączenia kolorów, faktur, struktur i kształtów, że ciężko jest nam zachować umiar podczas projektowania mebli na wymiar lub urządzania całego pomieszczenia. Czasem jeden, nawet niewielki element, może zburzyć całą koncepcję i sprawić, że uzyskamy nie taki efekt końcowy o jakim marzyliśmy. Specjaliści marki Komandor wraz z Joanną Misiun, architektką wnętrz, przygotowali Trendbook, który stanowi swego rodzaju kompendium wiedzy, jak prawidłowo zestawiać ze sobą poszczególne elementy, aby tworzyć modne i harmonijne zabudowy, a także całe wnętrza z charakterem, które jeszcze długo będą na czasie.

– Sztuka urządzania wnętrz polega na łączeniu różnych, często z pozoru niepasujących do siebie elementów. Taka synergia może przekształcić się w wysmakowany mebel czy wnętrze z charakterem. W najnowszym TrendBooku, który opracowałam wraz z marką Komandor, każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennicy wnętrz z nutą czerni, jak i delikatnych pasteli. Z myślą o różnych gustach, potrzebach i oczekiwaniach współczesnych użytkowników, zawarliśmy w nim rozmaite propozycje zestawień kolorów, faktur, struktur i kształtów, dzięki którym każdy może zaprojektować taki mebel czy wnętrze, jakie naprawdę lubi – mówi Joanna Misiun, architektka wnętrz.

Co znajdziemy w nowym Trendooku?

Komandor od pond 25 lat produkuje meble na wymiar, idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań swoich klientów. Podczas ich tworzenia zwraca uwagę zarówno na aspekt związany z najwyższą jakością wykorzystywanych surowców i materiałów, ale także panujące w świecie designu trendy. W nowym TrendBooku specjaliści marki Komandor wspólnie z Joanną Misiun wyróżnili aż sześć, ich zdaniem,  najmodniejszych tego roku zestawień kolorów, faktur, struktur i kształtów. Wśród nich znajdują się propozycje skierowane do zwolenników rozmaitych tonacji beżów, brązów, szarości, pasteli, a nawet zieleni i granatu. W propozycji trendów znalazła się także zawsze na czasie elegancka czerń oraz odwołanie do natury, czyli drewna w naturalnych, bielonych czy cieplejszych odcieniach. Nie mogło zabraknąć również modnych powierzchni w matowym lub połyskującym wykończeniu, a także elementów o ciekawej strukturze posiadającej zdobienia lub imitującej autentyczny beton czy kamień.

„Z Nutą Czerni”, „Gra Odcieni”, „Wyrafinowany Minimalizm”, „Naturalna Swoboda”, „Szlachetny Połysk”, „Pastelowa Świeżość” to drogowskazy po świecie designu i stylu, dzięki którym możemy rozpocząć swoją przygodę z projektowaniem własnych mebli i przestrzeni. To sposób na estetyczne wyrażenie samych siebie w zaciszu własnego domu czy mieszkania.

 

Producent: Komandor SA

www.komandor.pl