Sezon wakacyjny w pełni, więc pewnie wielu z Was już doskonale wie jak w tym roku spędzi urlop. Jeśli podobnie jak my, preferujecie egzotyczne destynacje, dajcie się ponieść fantazji, urządźcie swoje wnętrza w duchu Tropic Scandi i cały rok cieszcie się letnią aurą!

Egzotyczna roślinność, tropikalne owoce i słońce – to wszystko kojarzy nam się z latem i długo wyczekiwanym urlopem, na który zwykle możemy pozwolić sobie tylko raz w roku. Aby jednak przez dwanaście miesięcy czuć wakacyjny klimat, możemy pokusić się o zaaranżowanie swoich domów w stylu Tropic Scandi – wystarczy sięgnąć po tekstylia i ozdoby powstałe z inspiracji najgorętszymi krajami świata oraz egzotyczne gatunki roślin. Zwieńczeniem tak urządzonych przestrzeni mogą być podłogi firmy Kaczkan w jasnych, naturalnych wybarwieniach…

 

Plaża, dzika plaża…

Styl Tropic Scandi to gorący trend aranżacyjny tego lata. Dzięki urządzeniu wnętrz w tej konwencji możemy przenieść się w najdalsze zakątki świata oraz poczuć jak na rajskich wakacjach nie wychodząc z domu. Aby tego dokonać, do swoich stylizacji należy wprowadzić nasycone kolory: żółć, zieleń, róż, czerwień oraz odcienie lazurowego wybrzeża. Bazą dla tak energetycznych tonacji powinna być jednak stonowana podłoga, pozwalająca z jednej strony zachować spójność stylistyczną, a z drugiej idealnie wtapiająca się w wakacyjną kolorystykę. W tej roli świetnie sprawdzą się parkiety Kaczkan pokryte olejem białym lub olejem szarym. Dębina pokryta tymi olejami wygląda bardzo delikatnie i naturalnie pełniąc subtelne tło dla wielobarwnych, tropikalnych dodatków. Biały olej wnikając w pory drewna sprawia, że parkiet rozjaśnia się oraz wygląda jakby padały na niego promienie wakacyjnego słońca, natomiast olej szary za sprawą swojego  łagodnego srebrnego odcienia oraz satynowego połysku wprowadza do stylizacji bardzo intrygujący wyraz. Zarówno deski pokryte olejem białym, jak i olejem szarym wnoszą do aranżacji powiew lekkości i nadmorskiej świeżości.

 

Gorąca Tropicana!

W stylizacjach powstałych z fascynacji najgorętszymi krajami świata nie może zabraknąć elementów wyposażenia i dodatków wprowadzających nas w letni, urlopowy nastrój. Tropikalne motywy, takie jak: kwiaty, liście egzotycznych roślin, ananasy czy choćby barwne ptaki, możemy zastosować zarówno na ścianach, tkaninach, dywanach, jak i meblach – głównie tych wypoczynkowych: sofach, fotelach i kanapach. W stylizacjach w duchu Tropic Scandi obowiązkowo muszą znaleźć się również rośliny żywe – palmy, monstery oraz bambusy. To one w dużej mierze pozwalają nam w zaciszu własnego domu poczuć się jak na łonie egzotycznej przyrody. W roli dodatków zwieńczających aranżacje tego typu możemy zastosować niemalże każdą pamiątkę przywiezioną z dalekich wakacji, ale również takie elementy jak: egzotyczne figurki, dekoracje w kształcie tropikalnych owoców, błyszczące świeczniki czy złociste lampy. Jeśli ściany zdobi jeden kolor, możemy pokusić się także o dopełnienie ich wielobarwnymi plakatami i obrazami przedstawiającymi rajskie krajobrazy.

Dzięki urządzeniu swoich domów w konwencji Tropic Scandi oraz wykończeniu ich podłogami Kaczkan,

 każdego dnia możemy czuć się jak na dzikiej plaży pośród gęstej roślinności. Możemy być też pewni, że zdecydowaliśmy się na materiały najwyższej jakości, ponieważ produkty oferowane przez firmę Kaczkan wytwarzane są wyłącznie ze starannie selekcjonowanego drewna, a następnie pokrywane wysokojakościowymi olejami marki Saicos. Oferowane oleje są wolne od substancji czynnych, a przy tym regulują wilgoć i przepuszczają powietrze. Ponadto, produkty marki Saicos łatwo i głęboko wnikają w drewno, nadając deskom niezwykłą trwałość, wysoką odporność na ścieranie i zaplamienia, a także czyniąc je bardzo prostymi w utrzymaniu czystości.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczka 30 lat „ Bez rzemiosła nie ma designu”

 

Historia

            Zakład produkcji drzewnej Kaczkan powstał w 1987 roku.

Założycielami firmy byli śp. Henryk Kaczkan oraz jego syn Józef Waldemar Kaczkan. Pierwotnie przedsiębiorstwo posiadało jeden zakład produkcyjny w Kiełkutach, gdzie wytwarzano wyłącznie wyroby tartaczne. Po niespełna 10 latach do asortymentu firmy dołączyły wyroby gotowe.

W 2002 roku w Klonowym Dworze powstał drugi zakład produkcyjny, w którym obecnie mieści się bardzo innowacyjna fabryka wyrobów gotowych. Za sprawą dofinansowania ze środków z Unii Europejskiej, w 2006 firma Kaczkan wzbogaciła się o nowoczesne linie technologiczne do produkcji parkietu dwuwarstwowego.

Wysoki popyt na premierowe produkty skutkował zwiększeniem zapotrzebowania na półfabrykaty, dlatego w 2010 roku firma Kaczkan wybudowała nowy tartak, zamknięty w jednym ciągu produkcyjnym.

W 2012 roku rodzinne przedsiębiorstwo otworzyło fabrykę podłóg dwuwarstwowych o wysokim zaawansowaniu technologicznym, co nadało marce nowej jakości oraz pozwoliło znacznie rozszerzyć asortyment.

 

Rodzinny biznes

            Założyciele firmy – śp. Henryk Kaczkan oraz Józef Waldemar Kaczkan, przez lata przekazywali swoją wiedzę oraz dzielili się doświadczeniem związanym z drewnem i jego obróbką ze swoimi najbliższymi.

Obecnie w rozwój przedsiębiorstwa zaangażowane jest trzecie pokolenie, które dumnie reprezentuje dorobek swoich przodków. Wartości  i zasady rodzinnego przedsiębiorstwa przekazywane z pokolenia na pokolenie od 30 lat wzbudzają respekt i zaufanie wśród klientów.

 

Misja firmy

            Firma Kaczkan powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Celem rodzinnego przedsiębiorstwa jest zaspakajanie nawet najbardziej wyrafinowanych gustów klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami o najwyższej jakości.

 

Jakość

            Drewno wykorzystywane do produkcji podłóg Kaczkan pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym.

Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska.

 

Wyróżnienia

Najwyższą jakość oferowanych przez firmę Kaczkan produktów potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE, certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Firma Kaczkan otrzymała także liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu i Orły Eksportu.

Asortyment

Wprowadzenie przez firmę Kaczkan innowacyjnych linii technologicznych przełożyło się zarówno na wysoką jakość oferowanych produktów, jak i na ich estetykę.

Aktualnie w asortymencie rodzinnego przedsiębiorstwa znajdują się produkty przyjazne tradycjonalistom – parkiety lite i deski podłogowe oraz amatorom nowoczesności  – parkiety dwuwarstwowe. W przypadku nowoczesnych podłóg, klient ostateczny ma możliwość stworzenia indywidualnego produktu pod względem wymiaru, koloru, struktury, gatunku oraz klasy drewna.

Roczna produkcja podłóg dwuwarstwowych w firmie Kaczkan wynosi 900 000 m kw., a podłóg litych 200 000 m kw.

 

Dystrybucja

Produkty firmy Kaczkan dostępne są na polskim oraz zagranicznym rynku. Blisko 90% podłóg trafia do następujących krajów: Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Holandia, Anglia, Australia, Irlandia, Hiszpania, Litwa, Słowenia, Dania, Monako, Francja, Estonia, Rosja, Austria i Ukraina.