Trwa budowa luksusowego kompleksu apartamentowców Park Avenue Apartments na krakowskich Starych Dębnikach. Zakończyły się już pracę nad stropami w trzech segmentach, a całość inwestycji osiągnie stan surowy pod koniec czerwca 2015 roku. Wiemy już również jak mogą wyglądać wnętrza apartamentów Park Avenue Apartments. Inwestor zaprezentował przykładowe inspiracje dla projektów aranżacji.

Ekskluzywny kompleks kameralnych apartamentowców Park Avenue Apartments, którego deweloperem i inwestorem jest firma Echo Investment S.A., powstaje w znakomitej lokalizacji nad samym brzegiem Wisły przy ulicy Czarodziejskiej w Krakowie. W ramach tej unikalnej inwestycji do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną 53 ekskluzywne apartamenty.
„Położyliśmy już stropodachy w trzech budynkach w ramach budowanego przez nas kompleksu apartamentowego. W kolejnych czterech trwają jeszcze pracę nad ostatnią kondygnacją. Mamy już gotowe spięcia do wodociągów i rozpoczynamy doprowadzanie rur, a także instalacji elektrycznych do każdego z siedmiu segmentów” – wyjaśnia Tomasz Makuch dyrektor budowy Park Avenue Apartments.
„Park Avenue Apartments będzie idealnym miejscem dla koneserów piękna, którzy cenią sobie prestiż, ciszę, spokój i wysoki komfort życia. To najlepsze rozwiązanie dla ludzi poszukujących swojej enklawy, której wnętrza będą podkreślały ich osobowość i w której będą mogli poczuć się swobodnie. Komfort jaki przyszłym mieszkańcom zapewni wyjątkowa i oryginalna aranżacja wnętrz Park Avenue Apartments to przepustka do lepszej, luksusowej strefy życia na którą zasługują ludzie świadomie kreujący przestrzeń swojego życia” – mówi Jolanta Półtoranos, zastępca kierownika biura sprzedaży Park Avenue Apartments.
Park Avenue Apartments wyróżni również najwyższy standard i komfort, który według ekspertów przekłada się bezpośrednio na poziom satysfakcji z naszego życia.
„Mieszkając w samym sercu miasta możemy jednocześnie marzyć o wyciszeniu i odpoczynku od miejskiego zgiełku. Rzadko która inwestycja daje możliwość pogodzenia tych pragnień, tak jak Park Avenue Apartments. Codzienny kontakt z naturą znacznie redukuje stres, a osoby mieszkające w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych cechuje wyższa satysfakcja z  życia. Wiedza dotycząca potrzeb człowieka to jeden z kluczowych elementów, które powinny być brane pod uwagę przy projektowaniu współczesnych apartamentów” – wyjaśnia Małgorzata Marczewska inicjatorka thinking design i twórca LABlife – pierwszego w Polsce centrum projektowania myślenia.
Aby wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów i zapewnić im maksymalne poczucie komfortu, firma Echo Investment S.A. poprosiła architektów z pracowni Tamizo Architects o przygotowanie dwóch propozycji aranżacji wnętrz, które mogą stanowić inspirację dla przyszłych właścicieli:
* Projekt Classic, nieco stonowany, odzwierciedlający dystyngowany styl. Do produkcji podłóg wykorzystano naturalne, szerokie i długie dębowe deski. Klasyka przejawia się tu także poprzez wykorzystanie szlachetnych materiałów, takich jak trawertyn, którego użyto do wykończenia wnętrz w łazience, kuchni oraz w salonie. Z kamienia wykonano między innymi wannę, umywalkę oraz stół. Całość dopełnia jasna barwa ekskluzywnych kanap i foteli, których obicia wykonano z materiału połączonego z naturalną skórą.

* Drugi projekt, Modern, to odpowiedź na ogólnoświatową fascynację miedzią. To trend, który w ostatnim czasie wywarł niezwykle silny wpływ na architekturę wnętrz. Miedź obecna jest w elementach wykończenia i dodatków. Nowoczesnego charakteru aranżacji nadają również kamienne podłogi oraz charakterystyczne, odważne projekty kuchennych szafek i blatów, które nie posiadają cokołów. Styl Modern to rozwiązanie dużo odważniejsze, dla osób świadomych i stawiających wyrazistość wyżej od ponadczasowej klasyki.
„Mamy świadomość, że mieszkańcy Park Avenue Apartments mogą mieć różne osobowości. Zaprojektowanie wnętrz odpowiadających odmiennym potrzebom i indywidualnym gustom, to ogromne wyzwanie. Celem, jaki nam przyświecał podczas prac na projektami było wyłonienie najważniejszych atutów inwestycji i połączenie ich z uniwersalną estetyką” – mówi Mateusz Stolarski CEO biura architektonicznego Tamizo Architects.
Prace budowlane nad kompleksem Park Avenue Apartments ruszyły z początkiem października 2014 roku. Ich zakończenie planowane jest na lato 2016 r. Sprzedaż apartamentów prowadzona jest przez krakowskie biuro firmy Echo Investment S.A. Średnia cena za mkw. wynosi ok. 15 000 zł.
Firma Echo Investment S.A. posiada doświadczenie w budowaniu ekskluzywnych apartamentów w Krakowie. Przykładem jest zrealizowany już projekt prestiżowej inwestycji Hortus, położonej w samym sercu Woli Justowskiej, gdzie wciąż dostępne są ostatnie apartamenty.

Park Avenue Apartments to luksusowy kompleks apartamentowy u zbiegu ulic Czarodziejskiej i Tynieckiej. Będzie składał się z siedmiu trzypiętrowych budynków. Każdy z nich pomieści od 5 do 11 apartamentów o powierzchniach od 70 do 200 mkw. Łącznie w ramach inwestycji realizowanej przez Echo Investment S.A. oddane zostaną 53 apartamenty.
Echo Investment S.A. to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 000 000 mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.
www.echo.com.pl
Dodatkowych informacji udziela:

Bartłomiej Nowak, PR Premium, Account Executive, tel. +48 22 648 42 42 wew. 102,
bartlomiej.nowak@prpremium.com.pl

Wojciech Gepner, PR Manager Echo Investment, tel. +48 41 33 33 700, kom. +48 664 900 700,
wojciech.gepner@echo.com.pl

Biuro sprzedaży Park Avenue Apartments, ul. Krasickiego 30, 30-503 Kraków
tel.: (+48) 12 637 81 18; tel. kom.: (+48) 664 900 006, mail: info-krakow@echo.com.pl