Globalne ocieplenie zaskakuje nas afrykańskimi temperaturami, ale też chłodnymi wieczorami w środku lata. Konstruktorzy Purmo mając na uwadze zmiany klimatyczne naszego kontynentu opracowali grzejnik, który latem chłodzi, a w zimne dni zapewnia optymalne ciepło – klimakonwektor VIDO.

Elegancki klimakonwektor Vido to funkcjonalne rozwiązanie dla osób, które źle znoszą upały i potrzebują równomiernego schłodzenia całego pomieszczenia, a zimą przyjemnego ciepła. Grzejnik Vido z funkcją chłodzenia i grzania, został zaprojektowany w związku z potrzebami, które pojawiły się na skutek zmian klimatycznych. Projektanci nie zapomnieli też o osobach, dla których istotny jest desing – Klimakonwektor Vido zachował kształt tradycyjnego grzejnika dekoracyjnego, z wszystkimi zaletami tego modelu. Jego obudowa została świadomie pozbawiona elementów z tworzyw sztucznych, które z czasem mają tendencję do zmiany koloru. Wyróżnia go też niewielka głębokość zabudowy, tylko 153 mm po zamontowaniu – mówi Robert Skomorowski, ekspert Purmo.

Latem, nagłe i bardzo wysokie skoki temperatur źle znoszą dzieci, ludzie starsi ale przede wszystkim osoby, które mają problemy związane z układem krążenia. W krajach zachodnich, do których często lubimy podróżować, pracownicy w czasie s

jesty opuszczają swoje biura, a większość restauracji zazwyczaj jest zamknięta. W Polsce nie mamy możliwości odpoczynku od upału w środku dnia, dlatego właściwym rozwiązaniem w mieszkaniach prywatnych, domach, biurach czy miejscach użyteczności publicznej jest dwufunkcyjny grzejnik Vido.

Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji temperatury w zależności od potrzeb, organizm nie jest narażony na szok temperaturowy, który u bardziej wrażliwych osób może prowadzić do przeziębień oraz innych infekcji górnych dróg oddechowych.

Robert Skomorowski: „Vido zapewni oczekiwane schłodzenie oraz utrzymanie optymalnej temperatury wnętrza, ponieważ obniża ją od 5 do 7 stopni Celsjusza w stosunku do temperatury zewnętrznej.”.

Klimakonwektor Vido, zdj. Purmo

Vido to nowatorskie i oszczędne rozwiązanie bez względu na porę roku (maksymalna moc grzewcza 9266 W i moc chłodzenia 4147 W). Latem zasilany jest wodą z wytwornicy wody lodowej lub pompy ciepła, która po odwróceniu obiegu zimą zmienia swoją funkcję na grzewczą. Co istotne, ten dwufunkcyjny grzejnik ma cichy wentylator, wspomagający cyrkulację powietrza w przypadku chłodzenia, a w sytuacji grzania znacznie zwiększa moc grzewczą.

Ten nowatorski grzejnik stworzony przez Purmo doskonale wpisuje się w trendy klimatyczne, ale też coraz wyższe wymagania użytkowników. Szczególnie tych, którzy poszukują funkcjonalnych i nowoczesnych rozwiązań – ciepła, które latem chłodzi.

Poznaj nas bliżej: www.purmo.pl

BLOG: www.purmosfera.pl