Okres wakacyjny to nie tylko dobry czas na wypoczynek, ale również świetny moment na przeprowadzenie remontu. Latem dni są znacznie dłuższe i cieplejsze, co zdecydowanie sprzyja pracom. Jakie pomieszczenia najchętniej remontujemy w tym czasie? Gdzie szukamy produktów do wyposażenia wnętrz? Czy wynajmujemy fachowców? Ile przeznaczamy na remont? Wyniki badania zrealizowanego przez ekspertów z Grupy Okazje.info, pozwoliły odpowiedzieć na te pytania.

Lato to idealny moment na przeprowadzenie gruntownych zmian w domu czy mieszkaniu. Potwierdza to badanie zrealizowane przez Grupę Okazje.info, z którego wynika, że w te wakacje prace remontowe ma zamiar przeprowadzić aż 30% ankietowanych osób. Z kolei 9% zaplanowało remont, ale na inną porę roku.

Jakie pomieszczenia remontujemy?

W przeprowadzonym badaniu najwięcej użytkowników serwisu Okazje.info odpowiedziało, że w te wakacje ma zamiar wyremontować kuchnię (32%) oraz łazienkę (27%), czyli pomieszczenia, które są najbardziej eksploatowane przez domowników. Pozostała część badanych ma w planach przeprowadzić zmiany, w takich pomieszczeniach jak sypialnia (14%) oraz przedpokój (10%). Mniejszą popularnością cieszą się remonty garażu oraz pokoju dziecka.

 

Gdzie poszukujemy produktów do wyposażenia wnętrz?

Remont to okazja nie tylko do zmiany kolorów ścian czy paneli, ale również do wymiany mebli i dodatków na nowe. Według badania, największa liczba ankietowanych (45%), nabywa tego rodzaju produkty w tradycyjnych sklepach stacjonarnych. Równie popularne jest obecnie robienie zakupów wnętrzarskich przez Internet. Taką formę wybiera 37% przebadanych osób. Pozostała część respondentów zadeklarowała, że poszukuje produktów na targach, wystawach oraz wyprzedażach.

Kogo zatrudniamy do prac remontowych?

Prace związane z remontem mieszkania nie należą do najprostszych. Warto więc na samym początku jego planowania, precyzyjnie określić budżet oraz czas, którym dysponujemy. To pozwoli nam zadecydować o tym, czy możemy sobie pozwolić na zatrudnienie fachowców. Z przeprowadzonego badania wynika, że ponad połowa ankietowanych (51%) stawia na oszczędność i chce przeprowadzić wakacyjny remont samodzielnie. Według użytkowników serwisu Okazje.info, popularne jest również zatrudnianie do takich prac znajomych majstrów (28%). Na firmy specjalistyczne i fachowców stawia z kolei 21% ankietowanych.

Ile przeznaczymy na wakacyjny remont?

Chcąc przeprowadzić gruntowne, wnętrzarskie zmiany, musimy liczyć się z koniecznością wygospodarowania odpowiedniego budżetu. Materiały budowlane, czyli farby, panele czy płytki oraz meble i dodatki do wyposażenia wnętrz, nie należą do najtańszych. Eksperci z grupy Okazje.info zapytali ankietowanych, ile zamierzają wydać na wakacyjny remont. Najwięcej osób (25%) odpowiedziało, że chce przeznaczyć na ten cel nie więcej niż 1000 zł. Nieco mniejsza liczba użytkowników, chce z wydatkami remontowymi zmieścić się w przedziale 1001 – 3000 zł (12%) oraz 3001 – 5000 zł (6%). Znaleźli się również tacy, którzy na wakacyjny remont zamierzają wydać nawet powyżej 10000 zł (7%).

Okres wakacyjny to idealny moment na remont. Osoby, które zdecydowały się przeprowadzić go w tym roku, najczęściej stawiają na odświeżenie łazienki lub kuchni. Odpowiednich produktów do wyposażenia wnętrz poszukują w sklepach stacjonarnych oraz w Internecie. Najczęściej nie chcą jednak na nie wydać więcej niż 1000 zł. Warto także wspomnieć, że zatrudnianie fachowców nie jest wśród ankietowanych tak popularne, jak samodzielne przeprowadzanie prac remontowych.

Produkty potrzebne do wakacyjnego remontu można znaleźć na stronie: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/budowa-i-remont/