Osoby urządzające mieszkanie wciąż poszukują balansu między tym, co nowe, a tym, co uznane; między rozwiązaniami klasycznymi a awangardowymi, między tradycją a nowoczesnością. Efektownym połączeniem tych przeciwieństw jest kolorowa podłoga typu jodełka firmy Kaczkan, która świetnie komponuje się z wnętrzami aranżowanymi w różnorodnych konwencjach.

Współcześni użytkownicy oraz projektanci przykładają bardzo dużą wagę do tego, aby wnętrza, które aranżują z jednej strony czerpały z najlepszych, europejskich i światowych wzorców, a z drugiej posiadały element klasyczny, umocowujący je w uznanej, polskiej tradycji. Niełatwe połączenie indywidualizmu wzorniczego z ponadczasowością formy wypracowane zostało przez firmę Kaczkan, która oferuje podłogi typu jodełka   skomponowane z desek w różnych odcieniach. To doskonały pomysł dla miłośników nieszablonowych rozwiązań projektowych, którzy przez aranżację wnętrza pragną wyrazić siebie.

Jodełka dla kreatywnych

Wzór jodełki, kojarzący się przeważnie z wnętrzami o klasycznym charakterze, oferuje niemal nieograniczony potencjał aranżacyjny, pozwalający na stworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej podłogi, idealnie dopasowanej do konkretnego wnętrza. Z desek firmy Kaczkan można układać dwu-trzy-lub czterokolorowe kompozycje, których intrygujący wygląd wyraźnie zaznaczy indywidualny charakter wnętrza. Co więcej, deski ułożone w formie kolorowej jodełki równie dobrze prezentują się na ścianach oraz w formie dekoracyjnych okładzin frontów meblowych, barów, a nawet sufitów! Ułożenie obok siebie klepek w jednym kolorze pozwoli stworzyć oryginalną, monochromatyczną płaszczyznę, mogącą wydzielać konkretną strefę użytkową, natomiast nieregularne połączenie różnobarwnych desek wykreuje wielokolorową, wesołą mozaikę.

Wzór jodełki Kaczkan w stylowej odsłonie będzie doskonale prezentować się we wnętrzach osób odważnych oraz kreatywnych, poszukujących równowagi, a jednocześnie eksperymentujących z designem. Kolorowe jodełki przestrzeniom klasycznym nadadzą nieco intrygującej zadziorności, natomiast aranżacje nowoczesne i industrialne zyskają dzięki nim odrobinę dynamiki i tradycyjnego ciepła. W ofercie firmy Kaczkan znaleźć można zarówno jodełkę francuską, węgierską, jak i tradycyjną, w wielu modnych, zarówno ciepłych, jak i chłodnych odcieniach.

Klasyka ponad wszystko

Podłoga typu jodełka to klasyka sama w sobie, dlatego także w tradycyjnej wersji kolorystycznej będzie szlachetną ozdobą wnętrza. Sprawdzi się w apartamentach znajdujących się w odnowionych kamienicach, gdzie w połączeniu z wielkopowierzchniowymi oknami oraz detalami nawiązującymi do poprzedniej epoki wykreuje przestrzeń wytworną i elegancką. Natomiast połączenie klasycznej jodełki z aranżacjami industrialnymi, oszczędną formą mebli i przedmiotów użytkowych, pozwoli wyeksponować bogaty wzór podłogi i uczynić ją głównym elementem dekoracyjnym wnętrza. Ze względu na swoją uniwersalność, wzór jodełki współgra z wnętrzami urządzonymi w zróżnicowanych stylach: od vintage przez aranżacje klasycyzujące aż po pokoje dziecięce i przestrzenie ultranowoczesne. W parze z doskonałym wzornictwem jodełek Kaczkan idą także walory użytkowe, wynikające z unikalnej budowy opartej na technologii ProParkiet. W ofercie firmy można znaleźć jodełkę węgierską oraz francuską o szerokości 70,90 i 120 mm, w sześciu długościach odpowiednich do szerokości w przedziale 420 – 530 mm. Dodatkowo klepki mogą być fazowane i strukturyzowane, co podkreśli ich kształt oraz naturalną i piękną linię słojów.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 30 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi,
a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz
o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 900 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013,  7 Gazele Biznesu, 2 Orły Eksportu 2015.