PowerDry – to technologia, która sprawia, że, gdy zmywarka zakończy pracę i otwieramy drzwi  urządzenia, na zewnątrz nie wydostaje się para. Pozwala to skutecznie chronić meble kuchenne przed wilgocią. Dzięki PowerDry nie musimy również przecierać wyjmowanych naczyń, bo są już suche i gotowe do ułożenia w szafce lub na stole. Oto 5 powodów, dla których warto wybrać zmywarki Whirlpool z tą technologią.

CZYSTE I SUCHE NACZYNIA W GODZINĘ[1]

Uzyskanie doskonałych rezultatów w tak krótkim czasie jest możliwe dzięki połączeniu kilku czynników. Technologia 6. Zmysł PowerClean sprawia, że zmywarka za pomocą specjalnych czujników ocenia, jak mocno zabrudzone są naczynia i dostosowuje do tego swoją pracę. Wewnątrz komory urządzenia znajduje się oznaczona na czerwono-szaro strefa, w której należy umieszczać talerze lub garnki czy patelnie, wymagające bardziej intensywnego mycia. Ze specjalnych dysz zostanie na nie skierowany silny strumień wody, który szybko i skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia, a nawet przypalone resztki. Technologia PowerDry zadba natomiast o idealne wyniki suszenia. Innowacyjny system przepływu powietrza 3D aktywnie wchłania wilgoć, która powstaje podczas końcowej fazy płukania. Para zostaje skondensowana w wodę i odprowadzona na zewnątrz, dzięki czemu gotowe do wyjęcia naczynia są czyste i suche.

NAWET PLASTIK

Zmywarki Whirlpool z technologią PowerDry zadbają nie tylko o standardowe stołowe nakrycia, ale również świetnie poradzą sobie z zadaniami specjalnymi. Nie tylko usuną najbardziej oporne zabrudzenia z garnków i patelni (bez wstępnego namaczania!), ale też zadbają o delikatne elementy, takie jak kieliszki. Bez obaw możemy włożyć do środka także plastikowe naczynia.

WIĘCEJ MIEJSCA

Zmywarki z technologią PowerDry, poza zaawansowanymi funkcjami, posiadają również więcej miejsca w komorze. Na przykład model Whirlpool WIO 3O33 DEL mieści 14 kompletów naczyń. Dzięki systemowi koszy FlexiSpace można łatwo aranżować przestrzeń w środku, dostosowując ją do swoich potrzeb. Dodatkowy, ruchomy trzeci kosz pozwala włożyć więcej sztućców. Dzięki temu, że jest on zsuwany, możemy w górnym koszu zmieścić np. wyższe szklanki czy kieliszki. Mimo że zmywarka jest bardzo pojemna, nie musimy czekać, aż się zapełni. Bez problemu uruchomimy program mycia tylko w jednym, wybranym koszu.

OSZCZĘDNOŚĆ

Technologia Whirlpool PowerDry sprzyja oszczędzaniu energii elektrycznej. O zmniejszenie naszych wydatków dba również Technologia 6. Zmysł PowerClean. Zdolność wykrycia przez urządzenie stopnia zabrudzenia naczyń pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet do 50 procent!

DBAŁOŚĆ O KUCHNIĘ

Zmywanie bez pary, czyli innowacyjny, zamknięty system przepływu powietrza 3D, dba nie tylko o to, by wyjmowane z urządzenia naczynia były czyste i suche, ale też troszczy się o naszą kuchnię. Whirlpool PowerDry uniemożliwia wydostawanie się pary z komory zmywarki, dzięki czemu chronimy meble kuchenne przed wilgocią.

Zmywarki z tą technologią są też wyposażone w nowoczesne silniki inwerterowe, co sprzyja ich niezwykle cichej pracy. Niektóre modele mają nawet specjalny program nocny.

[1] Na podstawie testu pracy godzinnego programu porównywalnych modeli z klasy A+++-10%. Modele z kategorii A++ i o niższej klasie energetycznej mogą mieć inne wyniki pracy.