Zbliżające się wielkimi krokami Święta Wielkanocne z pewnością dostarczą dużo radości tym paniom domu, które uwielbiają dekorować mieszkanie. Zarówno dzięki kupnym, jak i własnoręcznie zrobionym dodatkom można zdziałać cuda. Istotny jest wygląd świątecznego stołu – to przy nim spędza się najwięcej czasu, delektując się pysznymi potrawami i rozmawiając z najbliższymi. Zadbaj o jego piękny wygląd, a rodzinne spotkanie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Bazie

Doskonałym elementem dekoracyjnym będą bazie, które nieodłącznie kojarzą się z Wielkanocą. Można z nich zrobić piękny bukiet, ozdobiony kolorowymi wstążkami i postawiony w wazonie na stole. Doskonałą ozdobą będą również pojedyncze gałązki ułożone koło każdego stołu.

Pisanki

Nie ma chyba osoby lubiącej dekoracje, która wyobraża sobie święta bez kolorowych pisanek. Można je przygotować w bardzo prosty sposób – wystarczy zakupić gotowe barwniki lub naklejki na jajka. Nie będzie to wymagało ani dużo czasu, ani wysiłku. Doskonałe będzie jednak przygotowanie pisanek własnoręcznie. W tym celu wystarczy ugotować jajka w obierkach po ziemniakach, cebuli lub burakach a następnie za pomocą farbek, wosku czy też grubej igły stworzyć na nich wybrane przez siebie wzory. Tak przygotowane pisanki można ułożyć w ładnym koszyczku na środku stołu.

Zajączki

Stworzone z papieru zajączki będą doskonałą ozdobą wielkanocnego stołu. Do ich zrobienia warto zachęcić najmłodszych – dzieci będą czerpały niesamowitą radość z przygotowywania i malowania zajączków. Doskonale sprawdzą się niewielkie, porcelanowe figurki ustawione na stole.

Świeże kwiaty

Święta Wielkanocne nieodłącznie kojarzą się również z budzącą się do życia naturą – wszak przypadają na początek wiosny. Dlatego też jako dekorację warto wykorzystać świeżo ścięte kwiaty.

Najlepiej, aby były one w żywych, intensywnych kolorach – doskonale sprawdzą się przykładowo żółte tulipany lub żonkile. – podkreśla ekspert z namoimstole.pl

Można ustawić je w wazonie lub umieścić same główki w szklanej, wypełnionej wodą misce. Doskonałym dodatkiem dla takiej ozdoby będą również zanurzone w wodzie świeczki.