Początek wiosny jest doskonałym czasem na to, aby zrobić w naszym domu małą rewolucję. W zapomnienie mogą pójść bałwanki, wyrysowane na oknach płatki śniegu i gałązki choinek, czas postawić na coś, co będzie kojarzyło się ze słońcem i budzeniem się przyrody do życia. Na jakie dodatki warto postawić?

Kwiaty

Nie ma lepszego elementu dekoracyjnego na początek wiosny niż świeże kwiaty. Będą piękną ozdobą, nieodmiennie będą przypominać o rosnącej na zewnątrz temperaturze i rozkwitającej roślinności, ale również rozniosą w całym domu piękny zapach. Możesz je zarówno kupić w kwiaciarni, jak i w wielu dużych marketach, ale równie dobrze nazrywać samodzielnie podczas spaceru czy z własnego ogródka i samodzielnie stworzyć piękną kompozycję. Jako żywa ozdoba doskonale sprawdzą się również gałązki bazi, która kojarzy się ze świętami Wielkanocnymi.

Zasłony

Ciężkie, ciemne, zwisające przy oknie kotary śmiało możesz schować na samo dno szafy, aby czekały na kolejną zimą. Z początkiem wiosny wybierz coś znacznie lżejszego i bardziej kolorowego. Doskonale sprawdzą się barwy takie jak przykładowo zieleń czy pomarańcz, które ożywią pomieszczenie. Wymieniając zasłony warto również pomyśleć o firankach, aby i one sprawiały, że okna będą wyglądać kolorowo i wiosennie. Warto postawić na krótki, zdobny materiał lub samodzielnie doczepić do niego kwiaty lub motyle.

Poduszki

Warto zadbać, aby i sofa w salonie prezentowała się kolorowo. W tym celu dobrze jest wybrać poduszki w żywych barwach lub ozdobione wiosennymi motywami. Należy oczywiście pamiętać przy tym, aby pasowały one do reszty wystroju wnętrza, niemniej jednak można znacznie bardziej poszaleć z wzorami. Doskonale sprawdzi się oczywiście soczysta zieleń, nieodłącznie kojarząca się z wiosną oraz motywy kwiatowe. Poduszki i pledy znajdziesz w Decobazaar.

Obrazki

Aby sprawić, że salon będzie wyglądał wiosennie, warto powiesić na ścianach obrazki, które będą kojarzyły się z wiosną. Mogą to być budząca się do życia natura, kwiaty czy piękne krajobrazy, ważne aby były barwne i żywe. Doskonale sprawdzą się również duże fototapety – być może będzie to Twoje, wykonane podczas wiosennego spaceru zdjęcie?