Fabryka_1

Fabryka grzejników Purmo w Rybniku jest najbardziej nowoczesną i największą inwestycją koncernu Rettig ICC w Europie. Nie często zdarza się, że odwiedzają to miejsce dziennikarze magazynów, portali czy blogów o tematyce wnętrzarskiej. Fabrykę odwiedziła grupa osób piszących specjalistyczne teksty nt. aranżacji wystroju oraz projektów wnętrz.

Jak wiadomo, południe Polski to region bogaty w węgiel, a więc Śląsk to obszar kraju słusznie kojarzony z ciepłem. Oczywiście ciepło z rozgrzanego południa dociera do domów wszystkich Polaków dzięki grzejnikom, które dzisiaj możemy kupić w dowolnej ilości, rozmiarze i kolorze pasującymi do wnętrza. Białe czy kolorowe, tradycyjne czy te bardziej designerskie grzejniki Purmo powstają w fabryce w Rybniku, która z pierwszą produkcją ruszyła ponad 20 lat temu i od tego czasu dynamicznie się rozwija.

Zauważalna ekspansja fabryki w Rybniku, zarówno pod względem zajmowanej powierzchni 50 000 m2, wielkości hal produkcyjnych, jak i miejsc magazynowych, świadczy o intensywnym rozwoju przemysłu oraz stałym zapotrzebowaniu na grzejniki i  ogrzewanie podłogowe. Codziennie z fabryki Purmo wjeżdża do magazynów ok. 10 000 grzejników, a w kolejce do załadunku ustawia się ponad 20 tirów. Produkty znajdują swoich odbiorców w 50 krajach świata, dzięki czemu Purmo utrzymuje silną pozycję lidera na rynku systemów grzewczych.

Czym industrialne miejsce, jakim jest fabryka, może zainteresować dziennikarzy, którzy na co dzień opracowują teksty na temat nowoczesnego czy funkcjonalnego wystroju wnętrz? Przestrzenie fabryczne, a nawet rozlegające się w nich dźwięki mogą być inspirujące przy projektowaniu mieszkania w nowoczesnym lofcie czy modnej restauracji. W Rybniku specjaliści od wnętrz nie tylko znaleźli inspirację, ale otrzymali także unikalną szansę zapoznania się z produkcją grzejników krok po kroku. Zarówno tych, które widzimy w wielu miejscach publicznych, tj. biura, przychodnie oraz sklepy, a także tych grzejników, które ze względu na swój wyszukany design powstają na indywidualne zamówienia w fabryce Purmo w Rybniku.

O PURMO

Marka Purmo jest własnością koncernu Rettig ICC produkującego rocznie ok. 9 milionów grzejników, co czyni koncern największym producentem systemów grzewczych na świecie. Pod marką Purmo w Polsce sprzedawane są grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowe, grzejniki dekoracyjne, grzejniki kanałowe, elektryczne i ogrzewanie podłogowe oraz system rurowy. Rettig ICC posiada zakłady produkcyjne w 15 krajach Europy i eksportuje swoje produkty do 50 krajów na całym świecie. Swoją silną i stabilną pozycję rynkową koncern osiągnął dzięki nieustannej dbałości o jakość i innowacyjność oferowanych rozwiązań. Największa fabryka Rettig ICC mieści się w Rybniku.

www.purmosfera.pl