Biel i szarość nieustannie królują w naszych wnętrzach, nadając im nowoczesnego wyrazu. Ze stylizacjami utrzymanymi w tej tonacji doskonale komponują się podłogi firmy Kaczkan powstałe z fascynacji pięknem pereł – ich delikatnością, elegancją i ponadczasowym urokiem.

Nie bez powodu perły stanowią synonim luksusu. Kiedy o nich słyszymy mamy przed oczami Coco Chanel lub Jacqueline Kennedy – kobiety kojarzone z elegancją, nienagannym stylem oraz obowiązkowo biżuterią wykonaną właśnie z morskiego skarbu. Piękno pereł inspiruje jednak nie tylko do tworzenia detali zwieńczających stylizacje odzieżowe, ale również do wykańczania wnętrz. Ich łagodna kolorystyka oraz dostojny charakter wnoszą do aranżacji wiele szyku, świetnie uzupełniając projekty współczesnych architektów. W ofercie firmy Kaczkan  znajdują się podłogi White Pearl i Grey Pearl, które swoim wybarwieniem przywodzą na myśl kolorystykę morskich kosztowności.

 

Skarby z morza….

Rozmaite odcienie bieli i szarości na dobre zagościły w naszych domach oraz mieszkaniach. Nic w tym dziwnego, w końcu ich stonowana kolorystyka stanowi idealne tło dla elementów wyposażenia i dodatków utrzymanych w niemalże każdej tonacji barwowej, a zarazem świetnie wpisuje się w najnowsze trendy aranżacyjne. Coraz częściej poszukujemy jednak nowości – materiałów wykończeniowych, mebli i ozdób, które pomogą nam nieco odróżnić nasze wnętrza od tych katalogowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych użytkowników, firma Kaczkan oferuje podłogi pokryte lakierami UV w odcieniach zbliżonych do koloru pereł. Parkiety w wybarwieniach White Pearl i Grey Pearl to niewątpliwie unikaty na rynku wnętrzarskim. Deski wykończone lakierem UV White Pearl, podobnie jak autentyczny morski skarb, cechują się chłodną elegancją i ponadczasowym wdziękiem. Jasnoszare wybarwienie klepek wzbogacają srebrzystobiałe pory, tworzące interesujący rysunek na powierzchni parkietu. Deski pokryte lakierem UV Grey Pearl natomiast charakteryzują się specyficznym wybarwieniem, przypominającym ciemną szarą perłę, z przebijającym spod spodu brązem. Warto wspomnieć również o tym, że dzięki lakierowaniu, deski zyskują bardzo efektowną satynową powierzchnię, zbliżoną do wyglądu pereł dopiero wyciągniętych z morza.

 

Perłowy design

Podłogi oferowane przez firmę Kaczkan produkowane są z dębu szypułkowego – gatunku drewna pochodzącego z Warmii i Mazur. Surowiec ten odznacza się najwyższą jakością oraz bardzo dobrymi parametrami technicznymi i użytkowymi, co stanowi o jego długowieczności. Dzięki pokryciu desek lakierem UV z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii z kolei zyskujemy pewność, że produkty marki Kaczkan są w pełni wykończone oraz chronione przed codziennymi zabrudzeniami oraz wilgocią. Tak dobre właściwości oferowanych desek oraz ich stonowana kolorystyka sprawiają, że parkiety Kaczkan idealnie dopełnią nowoczesne aranżacje wnętrz. Deski White Pearl utrzymane w chłodnej, jasnej tonacji świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w minimalistycznej oraz industrialnej konwencji, pełniąc dla nich z jednej strony nieco ascetyczne tło, natomiast z drugiej wprowadzając do nich powiew luksusu. Deski Grey Pearl dedykowane są wnętrzom w awangardowej odsłonie, gdzie stonowana kolorystyka przenika się z odważniejszymi elementami wyposażenia oraz dekoracjami utrzymanymi w intensywnych kolorach. W aranżacjach powstałych z fascynacji morskim skarbem możemy znaleźć miejsce także na dekoracje z perłowymi akcentami: świeczniki, wazony czy ramki na zdjęcia.

 

Tak jak piękno pereł jest wieczne, tak parkiety znajdujące się w asortymencie Kaczkan charakteryzują się ponadczasowym urokiem. Deski White Pearl i Grey Pearl to najlepszy wybór dla zwolenników wyjątkowego wyglądu materiałów wykończeniowych oraz ich najwyższej jakości.

 

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczka 30 lat „ Bez rzemiosła nie ma designu”

 

Historia

            Zakład produkcji drzewnej Kaczkan powstał w 1987 roku.

Założycielami firmy byli śp. Henryk Kaczkan oraz jego syn Józef Waldemar Kaczkan. Pierwotnie przedsiębiorstwo posiadało jeden zakład produkcyjny w Kiełkutach, gdzie wytwarzano wyłącznie wyroby tartaczne. Po niespełna 10 latach do asortymentu firmy dołączyły wyroby gotowe.

W 2002 roku w Klonowym Dworze powstał drugi zakład produkcyjny, w którym obecnie mieści się bardzo innowacyjna fabryka wyrobów gotowych. Za sprawą dofinansowania ze środków z Unii Europejskiej, w 2006 firma Kaczkan wzbogaciła się o nowoczesne linie technologiczne do produkcji parkietu dwuwarstwowego.

Wysoki popyt na premierowe produkty skutkował zwiększeniem zapotrzebowania na półfabrykaty, dlatego w 2010 roku firma Kaczkan wybudowała nowy tartak, zamknięty w jednym ciągu produkcyjnym.

W 2012 roku rodzinne przedsiębiorstwo otworzyło fabrykę podłóg dwuwarstwowych o wysokim zaawansowaniu technologicznym, co nadało marce nowej jakości oraz pozwoliło znacznie rozszerzyć asortyment.

 

Rodzinny biznes

            Założyciele firmy – śp. Henryk Kaczkan oraz Józef Waldemar Kaczkan, przez lata przekazywali swoją wiedzę oraz dzielili się doświadczeniem związanym z drewnem i jego obróbką ze swoimi najbliższymi.

Obecnie w rozwój przedsiębiorstwa zaangażowane jest trzecie pokolenie, które dumnie reprezentuje dorobek swoich przodków. Wartości  i zasady rodzinnego przedsiębiorstwa przekazywane z pokolenia na pokolenie od 30 lat wzbudzają respekt i zaufanie wśród klientów.

 

Misja firmy

            Firma Kaczkan powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Celem rodzinnego przedsiębiorstwa jest zaspakajanie nawet najbardziej wyrafinowanych gustów klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami o najwyższej jakości.

 

Jakość

            Drewno wykorzystywane do produkcji podłóg Kaczkan pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym.

Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska.

 

Wyróżnienia

            Najwyższą jakość oferowanych przez firmę Kaczkan produktów potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE, certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany za poszanowanie zasad gospodarki leśnej.             Firma Kaczkan otrzymała także liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu i Orły Eksportu.

Asortyment

            Wprowadzenie przez firmę Kaczkan innowacyjnych linii technologicznych przełożyło się zarówno na wysoką jakość oferowanych produktów, jak i na ich estetykę.

Aktualnie w asortymencie rodzinnego przedsiębiorstwa znajdują się produkty przyjazne tradycjonalistom – parkiety lite i deski podłogowe oraz amatorom nowoczesności  – parkiety dwuwarstwowe. W przypadku nowoczesnych podłóg, klient ostateczny ma możliwość stworzenia indywidualnego produktu pod względem wymiaru, koloru, struktury, gatunku oraz klasy drewna.

Roczna produkcja podłóg dwuwarstwowych w firmie Kaczkan wynosi 900 000 m kw., a podłóg litych 200 000 m kw.

 

Dystrybucja

Produkty firmy Kaczkan dostępne są na polskim oraz zagranicznym rynku. Blisko 90% podłóg trafia do następujących krajów: Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Holandia, Anglia, Australia, Irlandia, Hiszpania, Litwa, Słowenia, Dania, Monako, Francja, Estonia, Rosja, Austria i Ukraina.