Już u progu przestronnego apartamentu czujemy ekscytujący klimat stylu glamour. Inwestor postanowił odejść od powszechnie panujących standardów i postawił na białe, surowe ściany, pełne blasku meble i dodatki.  Atmosferę wnętrza tworzy przede wszystkim nietuzinkowa podłoga na wysoki połysk…

Glamour powstał na początku lat 20. ubiegłego wieku jako przeciwwaga do skromnego  minimalizmu. Surowa funkcjonalność ustąpiła miejsca dekoracyjności, przepychowi i niepowtarzalnej ornamentyce. Aranżacje w stylu glamour to zestawienie powierzchni matowych z błyszczącymi. Prostych form ze zdobnymi dodatkami.  – Ten styl doskonale wpisuje się w klimat starej kamienicy – mówi Alina Zglińska, właścicielka odrestaurowanego apartamentu w poznańskiej Starej Piekarni. Głównym elementem wystroju apartamentu jest duża, srebrna, ekskluzywna sofa Chesterfield, a takie dodatki jak dekoracyjne żyrandole, lampy i lampiony tylko podkreślają jego luksusowy charakter. Autorka projektu postawiła na otwartą przestrzeń. Poszczególne pomieszczenia są wydzielone, ze względu na swoje funkcje, meblami. Ciekawym rozwiązaniem jest szklana ściana oddzielająca sypialnie od strefy dziennej. – Jasne ściany, szkło i błyszczące powierzchnie mebli, oprócz niewątpliwych właściwości dekoracyjnych, pełnią w tym 55-metrowym apartamencie dodatkową funkcję – powiększają przestrzeń – mówi inwestorka. By optycznie dodać mieszkaniu kilku metrów i nadać mu niepowtarzalny, luksusowy charakter postawiono na podłogę na wysoki połysk.

Bardzo intensywnie szukałam jasnych paneli w połysku, które rozświetliłby wnętrze. Na rynku, wśród rozwiązań na wysoki połysk dominuje przede wszystkim nowoczesny, ale też chłodny beton. Zależało mi jednak na tym, by podłoga była „ciepła”, by przełamywała monochromatyczność białych ścian i szkła – mówi  właścicielka apartamentu. Podłoga miała być trwała i łatwa do utrzymania w czystości. – Trafiłam na utwardzane wiązką elektronów panele FALQUON, które ze względu na piękny dekor i blask skradły moje serce – dodaje.

W apartamencie zamontowano podłogę z kolekcji BLUE LINE WOOD. Panele z tej linii przywodzą na myśl naturalne drewno dębowe, orzechowe, klonowe, merbau i sosnowe, w nowej, błyszczącej odsłonie. – Ciepły, klasyczny dekor dębu ARAGON, wykorzystany w tej realizacji,  dzięki wykończeniu na wysoki połysk gwarantuje intensywną  głębię podłogi i perfekcyjną imitację słojów drewna – mówi Bartłomiej Czapla, wiceprezes firmy Planko, przedstawiciela marki FALQUON. Kolekcja BLUE LINE WOOD została stworzona specjalnie z myślą o amatorach natury. Panele, dzięki perfekcyjnym dekorom i v-fudze do złudzenia przypominają deski, a dzięki powierzchni utwardzonej wiązką elektronów są także bardzo wytrzymałe, odporne na plamy, a nawet zarysowania. Lakierowana powierzchnia dodatkowo optycznie powiększa przestrzeń i nadaje jej niepowtarzalny, niezwykle elegancki charakter – dodaje.

Podłogi z kolekcji BLUE LINE WOOD, dzięki różnorodności wzorów i kolorów będą doskonałą bazą zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji, w mieszkaniach i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Blue Line Wood

ARAGON OAK

 

Struktura Wysoki połysk

Panele 1.376 x 193 x 8 mm

Klasa ścieralności 32 | AC 4