Czerń stanowi synonim elegancji. Zastosowana we wnętrzu podnosi walory wizualne przestrzeni, kreując w niej niepowtarzalny klimat. Aby jednak nie przytłoczyć aranżacji, warto stosować ją z umiarem oraz w towarzystwie odpowiednich materiałów i kolorów.

Aranżacje oparte na czerni wyglądają pięknie, wyrafinowanie i przede wszystkim elegancko, bo stylowe wnętrza nie boją się ciemnych barw. W nowoczesnych projektach stawia się jednak jedynie na jej akcenty, dzięki czemu przestrzeń pozostaje lekka. Czerń zestawiona z drewnem w głębokich odcieniach, szlachetnym marmurem, szkłem czy innymi ciemnymi odcieniami, tworzy niezwykle udane kompozycje, idealnie wpisujące się w najgorętsze trendy prezentowane na najważniejszych światowych wydarzeniach branży wnętrzarskiej. W TrendBooku 2018 marki Komandor można znaleźć inspiracje na stworzenie wspaniałych wnętrz z nutą czerni w tle.

Akcent czerni w Twoim wnętrzu

Odpowiednie zastosowanie czerni we wnętrzu może wykreować wyjątkowo oryginalną aranżację. Użycie tej barwy powinno być jednak uzależnione od rozkładu światła i gabarytów pomieszczenia. Wykorzystanie jej w zbyt dużej ilości w zaciemnionym miejscu lub na niewielkim metrażu może przełożyć się na przytłoczenie aranżacji oraz jej optyczne pomniejszenie. Nie należy jednak unikać tego koloru – zastosowany w pomieszczeniu w odpowiedniej ilości, będzie stanowił w nim ponadczasowy i elegancki akcent. Według specjalistów marki Komandor, czerń wyjątkowo dobrze komponuje się z drewnem w ciepłych, głębokich kolorach.

Wykonanie mebli na wymiar z płyt ze strukturą imitującą drewno orzechów, wiązów czy dębu w ciepłych koniakowach i czekoladowych tonacjach zestawionych z czarnymi ramami sprawi, że nabiorą one ponadczasowego charakteru, idealnie wpisującego się w koncepcję wnętrza osadzonego w trendzie „Z nutą czerni”. Osobom, które pragną wprowadzić właśnie taki klimat do swoich wnętrz przypadnie do gustu system do drzwi uchylnych Opal w kolorze głębokiej czerni, który dzięki połączeniu ze szkłem zyskuje na lekkości, pozostając wyrafinowanym i eleganckim meblem do salonu czy garderoby – mówi Joanna Misiun, architektka wnętrz i współautorka Trendbooka.

Czerń doskonale sprawdzi się także pod postacią ramy profilu drzwiowego szafy, okalającego jedynie jednolitą powierzchnię płyty do złudzenia przywodzącej na myśl naturalną kolorystykę i usłojenie drewna.

Czerń i co jeszcze?

Czerń, jako najdostojniejszy kolor w całej palecie barw, doskonale komponuje się ze szlachetnymi materiałami, takimi jak drewno, ale także marmur. Takie zestawienie to jeden z trendów, który został opisany w najnowszym TrendBooku marki Komandor. Zabudowa kuchenna wykonana z fornirowanej płyty, zwieńczona blatem wykonanym z naturalnego kamienia, pozwoli uzyskać bardzo atrakcyjną i harmonijną kompozycję. Marmur można zastosować także w formie mniejszych elementów wyposażenia – blatu stolika kawowego czy dekoracji. Ponadto czerń bardzo dobrze czuje się w towarzystwie innych ciemnych tonacji – głównie przygaszonej zieleni, granatu oraz antracytu. Kolory te można zastosować jako całkowite wypełnienie szafy posiadającej czarną ramę lub jedynie jako wstawki na frontach, a także na tapicerowanych elementach wyposażenia, tkaninach czy tekstyliach. Połączenie czerni z takimi kolorami, podkreśli wyrafinowany smak mebla oraz każdemu wnętrzu doda bardzo wyszukanego wyrazu.

Wnętrze „Z nutą czerni” to przestrzeń, w której króluje ponadczasowa elegancja. To miejsce, w którym piękne dekory imitujące drewno przenikają się ze szlachetnością marmuru, a ciemne kolory świetnie współgrają ze szkłem. To trend, który nigdy nie przeminie.

Producent: Komandor SA

www.komandor.pl

***

O firmie Komandor:

Od ponad 25 lat firma Komandor dostarcza meble najwyższej jakości, które ze względu na swoją funkcjonalność, trwałość i stylowe wzornictwo zdobywają coraz szersze grono odbiorców. Firma Komandor rozpropagowała w Polsce systemy drzwi przesuwnych i jako pierwsza zbudowała dedykowaną sieć ich sprzedaży, dlatego nazwa Komandor stała się dla wielu synonimem szafy z drzwiami przesuwnymi.

Dziś w bogatej ofercie firmy znajdują się: systemy do zabudowy, szafy, szafy przesuwne, szafy narożne, garderoby, meble na wymiar, kuchnie na wymiar, drzwi przesuwne, drzwi, składano-przesuwne, drzwi uchylne, drzwi pod skosem, drzwi podwieszane, łóżka, komody, biurka, biblioteczki, stoliki nocne, akcesoria do szaf, szafki rtv, stoliki kawowe. Komandor jest obecny w ponad 42 krajach na świecie.

Nagrody i wyróżnienia:

– Diament Meblarstwa 2018 dla systemu ORTO

– Konsumencki Lider Jakości 2017, 2016, 2015,2013

– Laur Klienta 2017

– Dobry Wzór 2016 dla systemu drzwi Helidor

– Superbrands – Created in Poland 2015/2016 I 2014/2015