Znajomi urządzają swoje mieszkanie, a Ty zastanawiasz się, co im podarować z tej okazji? Wybór nie musi być trudny, warto pamiętać o kilku drobiazgach przydatnych w każdym mieszkaniu.

Parapetówka na stałe weszła do imprezowego kalendarza Polaków. Jej popularność jest ogromna, zwłaszcza wśród młodych osób. Wynajęcie nowego mieszkania, otrzymanie kluczy do wymarzonych czterech kątów czy wzięcie kredytu na dom – powodów do organizacji osobliwego święta jest wiele. W czasach PRL tego typu przyjęcie było organizowane w pustym i jeszcze nieurządzonym mieszkaniu. Z uwagi na brak mebli, goście zajmowali miejsca na podłodze lub parapecie. Na nim również serwowano napoje oraz przekąski, skąd wzięła się nazwa. Niewątpliwą zaletą parapetówek jest podbudowanie relacji z przyjaciółmi oraz otrzymanie praktycznych prezentów.

Postaw na sprawdzony gadżet

Kupno własnego mieszkania lub wybudowanie domu jest celebrowane niemal tak, jak przyjście na świat dziecka. Wybór właściwego prezentu na tę okoliczność bywa problematyczny, o chybiony upominek nietrudno. Jeżeli organizatorzy parapetówki są naszymi bliskimi znajomymi, zazwyczaj domyślamy się, na jaki prezent mogą liczyć – wybór jest więcej niż prosty. Jeśli mamy dalszy kontakt z gospodarzami, nie warto ryzykować, lepiej postawić na klasyczne podarunki, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Czasem warto również wprost zapytać znajomych, jaki gadżet będzie im szczególnie bliski.

Stawiając na praktyczny prezent, warto zastanowić się nad zestawem filiżanek, książką kucharską czy kompletem ręczników do łazienki. Z pewnością gospodarzom parapetówki spodoba się ciepły koc lub zestaw poduszek przewiązany wstążką. Częstym podarunkiem przy zmianie mieszkania jest roślina doniczkowa. Chcąc wnieść odrobinę oryginalności w upominek, można przejrzeć oferty designerów, wśród których znajdziemy prawdziwe wnętrzarskie perełki, np. drewniane pojemniki na bibeloty z zewnątrz przypominające kaktusy czy kwitnące kwiaty.

DYI, prezenty dla wymagających

Jeśli znajomi cenią sobie produkty wykonane ręcznie, warto poświęcić swój czas na przygotowanie gadżetu. Pomysłów na tzw. upominki DYI jest mnóstwo. Interesująca może być ramka, we wnętrzu której umieścimy dedykowany gospodarzom cytat czy komplet pojemników do sypialni ozdobiony techniką decoupage.

Oryginalnym podarunkiem, zapewniającym nowoczesny design oraz bezpieczeństwo są gaśnice. – Z pewnością przydadzą się w każdym domu, szczególnie upiększając salon czy kuchnię.  W ofercie gaśnic domowych mamy sprzęty ze wzorem dalmatyńczyka, łowickim oraz kalendarza – mówi Agnieszka Otfinowska z KZWM Ogniochron S.A. – Istnieje również możliwość wykonania spersonalizowanego wzoru na produkcie – dodaje.

KZWM OGNIOCHRON S.A. jest niekwestionowanym liderem na rynku podręcznego sprzętu gaśniczego w Polsce, obecnym również w innych krajach Unii Europejskiej. Oferuje przede wszystkim gaśnice przenośne, przewoźne, agregaty i urządzenia gaśnicze od 1 kg do 250 kg środka gaśniczego oraz motopompy pływające. Wyroby KZWM OGNIOCHRON S.A. chronią i ratują mienie, nierzadko ludzkie życie.