Piękny i modny salon jest wizytówką każdej dobrej pani domu. To przecież właśnie w nim spędza się czas z rodziną i zaproszonymi na kawę czy kolację przyjaciółmi. Warto więc zadbać o wybór odpowiedniej sofy – powinna ona ciekawie się prezentować, ale również być wygodna, by można było na niej spędzić długie godziny.

Przede wszystkim wybór sofy uzależniony jest od tego, jaki duży masz salon. Nie możesz przecież jednym meblem zająć niemal całej wolnej przestrzeni. W takim przypadku doskonale sprawdzi się sofa narożna. Będziesz mogła spokojnie ustawić ją w kącie pokoju a przy niej stolik kawowy, przy którym miło spędzisz czas ze znajomymi. Bardzo duże modele są również idealnym rozwiązaniem do przestronnych salonów. Do tego będzie ona na tyle spora, że na pewno pomieści wszystkich zaproszonych przez Ciebie gości. Jeden z najlepszym materiałów, z których powinna być wykonana sofa, to skóra. Jest zdecydowanie ponadczasowym i zawsze modnym meblem, który zachwyca swoją elegancją.

sofadosalonu

Najbardziej klasyczna, ale wcale nie nudna, będzie biała lub czarna sofa. Kolory te będą pasowały do całej reszty umeblowania i pozostawią spore pole do popisu dla wyobraźni, jeśli chodzi o dodatki – śmiało będzie można eksperymentować i często zmieniać aranżację w salonie, bez konieczności zakupu nowego kompletu wypoczynkowego. Osoby ceniące sobie ekstrawagancję i żywe barwy z pewnością zdecydują się na odcienie czerwieni, brązów czy też nawet różu. Doskonałym dodatkiem, który sprawi, że sofa będzie jeszcze wygodniejsza, będą wielkie poduszki, które otrzymuje się przy zakupie mebla. Sporo aranżacji salonu, gdzie sofa znajduje się w centrum znajdziesz tutaj.

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które często nocują u siebie gości, ale nie mają pokoju gościnnego, będzie sofa z funkcją spania. Będzie znacznie mniejsza, złożona pomieści od 2 do osób, jednak spokojnie będzie można ją rozłożyć i położyć na niej spać bliskich. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla mniejszego salonu. Jeśli jednak posiada się większy – śmiało można zdecydować się na cały komplet wypoczynkowy, w którym sofa jest jednym z elementów.