Stare powiedzenie mówi, że wykończeniówka wykańcza. Urządzenie mieszkania często drenuje nie tylko kieszeń, ale także nerwy. Jest sposób by tego uniknąć. Coraz więcej deweloperów oferuje opcję wykończenia nieruchomości „pod klucz”. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko unikamy wielu czasochłonnych przygotowań, ale także możemy koszty wykończenia inwestycji zawrzeć w kredycie hipotecznym.

Decydując się na samodzielne wykończenie nieruchomości musimy poświęcić bardzo dużo czasu na wybór materiałów, ale także godnych zaufania fachowców. Często kosztorys, który ustaliśmy odbiega w rzeczywistości od planu ponieważ bardzo ciężko jest dokładnie przewidzieć wszystkie wydatki. W przypadku oferty deweloperskiej od początku dokładnie wiemy jaki będzie koszt wykończenia nieruchomości. Deweloper Linea, budujący kompleks mieszkaniowy Leśna Polana w podpoznańskim Dopiewcu wprowadził właśnie do oferty dwie propozycje wykończenia nieruchomości „pod klucz”.

Na naszych osiedlach zlokalizowanych w Dąbrówce i Dopiewcu oferujemy dwa typy wykończenia nieruchomości „pod klucz”, zróżnicowane ze względu cenę i standard użytych materiałów. W wersji Comfort przeznaczonej dla domów szeregowych typu Piano oraz mieszkań Largo, Forma i Villa za 550 zł/m2 klient otrzymuje pełną dowolność w wyborze poszczególnych elementów z zachowaniem limitów cenowych dostępnych w ramach oferty naszych salonów partnerskich. W wersji tańszej BASIC w cenie 350 zł/m2 (dot. tylko budynków Villa i Forma), klient wybiera materiały spośród kilku przedstawionych przez nas propozycji. Przykładowo za wykończenie mieszkania o powierzchni 52m2 zapłacimy w wersji podstawowej 18200 zł. – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea. Nasi klienci otrzymują od nas szczegółowy wykaz prac, które zostaną wykonane, bez żadnych ukrytych kosztów. Mogą również zapoznać się ze zrealizowanymi dotychczas projektami.-dodaje.

Co niezwykle istotne koszty takiego wykończenia można przy podpisaniu umowy deweloperskiej wliczyć w wartość nieruchomości tym samym uzyskując kredyt pozwalający sfinansować wykończenie.

Wykończenie inwestycji przez dewelopera jest nie tylko wygodne, ale także tańsze. Ponadto nie musimy jeździć na budowę, doglądać i pilnować pracowników – o wszystko zadba deweloper. W Polsce wykończenie nieruchomości „pod klucz” dopiero zyskuje na popularności, ale w wielu państwach europejskich takie oferty są standardem.