Panele laminowane to najpopularniejszy materiał do wykończenia podłóg w polskich domach. W sklepach znajdziemy rozmaite kolekcje, wyróżniające się rozmiarem, strukturą czy kolorem… Na rynek podłóg laminowanych wkraczają właśnie ekskluzywne panele na wysoki połysk marki FALQUON.

Znana i ceniona na zachodzie marka Falquon, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości paneli na wysoki połysk dotarła wreszcie do Polski. Niemiecka technologia i niepowtarzalny design sprawiły, że panele te znalazły uznanie zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Nieskończone możliwości aranżacyjne

Różnorodność wzorów oferowanych przez markę Falquon zadowoli każdego inwestora. – W ofercie posiadamy kilka kolekcji z różnymi dekorami. W sumie jest ich kilkaset, a wśród nich elegancki kamień, surowy beton, czy ponadczasowe drewno, a wszystko na wysoki połysk– mówi Bartłomiej Czapla, wiceprezes firmy Planko, przedstawiciela marki Falquon na polskim rynku. Możliwości aranżacyjne podłóg z połyskiem doceniają także projektanci wnętrz. – Podłogi na wysoki połysk sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach stylizowanych, eklektycznych, jak i nowoczesnych. Tego typu powierzchnia świetnie sprawdzi się w ekskluzywnych butikach czy reprezentacyjnych częściach biura – mówi Marina Suchorska z pracowni InDe projekt.

Technologia w służbie designu – podłoga utwardzana wiązkami elektronów

Elegancki wygląd i nieskończone możliwości aranżacyjne to jednak nie wszystko. Panele marki Falquon wyróżnia także jakość wykonania.  – Nasze panele powstają podobnie jak tradycyjne panele laminowane, czyli na płycie bazowej HDF – mówi Bartłomiej Czapla. – Wyróżnia je zaawansowany technologicznie proces lakierowania, dzięki któremu uzyskujemy efektowny wzór na podłodze i piękny połysk na lata – dodaje. Panele te są również niezwykle trwałe, dzięki innowacyjnemu utwardzeniu ich wiązką elektronów, które wnikają głęboko w lakier, szczelnie go zamykając. W praktyce oznacza to, że nic nie jest w stanie przedostać się do środka. Powierzchnia podłogi zyskuje stabilną mechaniczną konstrukcję odporną na uderzenia. Ten rodzaj utwardzenia, w odróżnieniu od technologii UV, gwarantuje dużo lepszy połysk, odporność na blaknięcie, wilgoć, kwasy, mikrozarysowania, a nawet niedopałki papierosów!

***

Podłogi marki Falquon dostępne są w salonach podłogowych w całym kraju. Pełna oferta firmy, a także lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie: www.falquon.pl