Urządzanie kuchni z pewnością sprawi wiele radości każdej osobie, która kocha gotować. Ciekawa aranżacja sprawi, że w przyrządzanie pysznych potraw w naszym małym królestwie będzie czystą przyjemnością. Każdy z nas wie jednak, że nie tylko wygląd jest ważny. Przy urządzaniu kuchni trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

Funkcjonalność

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna – dzięki temu gotowanie w niej będzie przyjemne, wygodne i bezpieczne – podkreśla pracownik salonu kuchni w Galerii Wnętrz Krakowska 31.

Najbliżej wejścia powinna znajdować się lodówka, a obok niej miejsce, gdzie wygodnie można położyć zakupy. Drzwiczki muszą otwierać się tak, żeby nie uderzały o szafki i wygodnie można było wyciągnąć z lodówki wszystkie produkty. Kuchenka powinna mieć z dwóch stron blat, a nad nią powinien znajdować się okap kuchenny, który zapobiegnie nadmiernemu rozprzestrzenianiu się zapachów po całym mieszkaniu. Najlepszym miejscem na kosz na śmieci jest szafka pod zlewem – dzięki temu wygodnie będzie można wrzucać do niego resztki jedzenia i będzie on niewidoczny, co sprawi, że kuchnia będzie prezentowała się ładniej. Blaty powinny znajdować się na takiej wysokości, żebyś mógł/mogła bez problemów przygotowywać na nich posiłki. Szafki nie mogą wisieć za wysoko, żeby bez problemu można było wyciągnąć z ich wnętrza wszystkie naczynia.

Potrzeby rodziny

Aranżację kuchni musisz dostosować również do ilości osób w swoim gospodarstwie domowym. Jeśli masz dużą rodzinę musisz liczyć się z zakupem znacznie większej lodówki, kuchenki gazowej oraz mebli. Im więcej jest osób, dla których gotujemy, tym większa powinna być przede wszystkim kuchenka, ponieważ będziemy potrzebować więcej palników. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup zmywarki – im więcej osób w mieszkaniu, tym więcej brudnych naczyń. Zmywarka zaoszczędzi nam więc sporo czasu oraz pieniędzy.

Styl życia

Jeśli jesteś osobą, która najczęściej stołuje się na mieście, możesz pozwolić sobie na znacznie mniejsze wydatki związane z aranżacją kuchni. Nie będziesz przecież potrzebować mnóstwa drogich sprzętów ani dużego pomieszczenia. Jeśli lubisz przyjmować przyjaciół, dobrym rozwiązaniem będzie kuchnia otwarta na salon – dzięki temu będziesz mógł/mogła przygotowywać bliskim pyszne potrawy czy kawę, nie tracąc przy tym niczego z dyskusji.