Opieka nad psem jest szczególnie trudna w warunkach mieszkaniowych. Zbyt mało miejsca może przyczynić się do tego, że nasz czworonóg nie będzie czuł się do końca szczęśliwy, zwłaszcza gdy jest duży i potrzebuje dłuższego przebywania na świeżym powietrzu. Takiego problemu nie mają właściciele domów, ale zostawienie psa samego na noc również wiąże się z dużym ryzykiem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup metalowego kojca, który mimo wszystko zapewnia bezpieczeństwo zarówno zwierzęciu, jak i naszym gościom.

Z czego składa się kojec dla psa?

Standardowy kojec składa się z ogrodzenia, podłogi oraz zadaszenia. Są one kwadratowe, a ich wysokość wynosi ok. 170-180 cm. Niezbędna podłoga może być wykonana z drewna lub betonu. Dzięki niej cała konstrukcja postrzegana jest jako estetyczna, a wykonanie niewielkiego spadku nie zatrzymuje wody, która pojawia się po deszczu lub myciu. Równie ważne co podłoga, jest zadaszenie, które mocuje się ona ocynkowanych profilach metalowej konstrukcji.

Jakie są zalety zakupu metalowego kojca?

Wydawać się może, że kojec ogranicza psu swobodę poruszania się i możliwość zabawy, jednak, jak się okazuje, przynosi on wiele korzyści, z których najczęściej wymienia się:

Bezpieczeństwo – zarówno dla psa, jak i ludzi. Dzięki kojcowi zwierzęta mają zapewnione schronienie przed intensywnymi upałami i opadami deszczu. Jeżeli konstrukcja jest wykonana prawidłowo, tzn. z materiałów nieszkodliwych dla psa oraz bez pozostawiania ostrych krawędzi i niedoróbek, w środku również będzie komfortowo. Ponadto, kojec zapewnia bezpieczeństwo w przypadku gdy na terenie przydomowego ogrodu odbywa się grill dla znajomych lub spotkanie rodzinne. Pies przebywający w kojcu spędza czas w znanym sobie miejscu i nie przeszkadza gościom w zabawie.

Dobre warunki bytowe – kojec należy konstruować z myślą o charakterze czworonoga. Zwierzę powinno mieć wystarczająco dużo miejsca, a jeżeli jest agresywne – jedną lub więcej ścian można zabudować blachą ocynkowaną, aby ograniczyć dochodzące z zewnątrz bodźce. Takie zabudowanie pozwala również na ochronę przed wiatrem, deszczem, śniegiem i słońcem – zauważa ekspert z firmy Kelmet, która w swojej ofercie posiada metalowe kojce dla psów w różnych rozmiarach. Należy pamiętać, że większość psów przywiązuje się do swojego kojca, który traktują jak swoje codzienne legowisko, dlatego należy zapewnić im, jak największy komfort, na który składają się również odpowiednie drzwi otwierające się do wewnątrz, miski z wodą i jedzeniem oraz podłoga gwarantująca suche podłoże.

fotolia_104010173_subscription_monthly_m