Ozdobny zagłówek łóżka zajmuje dużo miejsca, więc świetnie sprawdza się głównie w większych pomieszczeniach. Co jednak zrobić, jeśli nasza sypialnia jest niewielka? Zagłówek można zastąpić oryginalnym oświetleniem z lampek, które rozjaśni wnętrze i wprowadzi do niego niepowtarzalną atmosferę.

 fot. Bosch (1)

Do wykonania oświetlenia nad łóżkiem potrzebujesz:

  • sznura lampek (jego długość zależy od szerokości łóżka i wymiarów pokoju, my użyliśmy sznura o długości 6 m),
  • taśmy malarskiej,
  • ołówka,
  • młotka i gwoździ,
  • lasera krzyżowego Bosch PLL 2.

 

Wzór oświetlenia zależy wyłącznie od Twoich preferencji – może to być serce, gwiazda czy abstrakcyjne zygzaki. My wybraliśmy najbardziej klimatyczny i przywodzący na myśl najcieplejsze wspomnienia motyw – dom.

 

Przy pomocy lasera krzyżowego Bosch PLL 2 z łatwością stworzysz szablon motywu na ścianie. Gdy już to zrobisz, zaznacz wzór taśmą malarską, a następnie wbij gwoździe, na których powiesisz lampki. Ale najpierw przeczytaj nasze wskazówki, które w trzech krokach pomogą Ci precyzyjnie zrealizować ten projekt.

fot. Bosch (2)

Krok 1.

Ustaw laser krzyżowy na tryb samopoziomujący. Wyrównaj laser z lewą stroną łóżka i ustaw punkt przecięcia na wybranej wysokości, na której chcesz, aby znajdował się punkt numer 2 (który z punktem 1. wyznaczy lewą ścianę domu). Zaznacz ołówkiem wymierzony punkt. Powtórz te same czynności z prawej strony dla punktów numer 8 i 9 (prawej ściany domu). Następnie ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 2. Teraz poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera, tworząc obrys dachu. Powtórz czynności po prawej stronie: ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 8. Poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera. Punkt numer 7 to miejsce przecięcia się dwóch kawałków taśmy.

 fot. Bosch (3)

Krok 2.

Aby stworzyć komin, ustaw laser na tryb samopoziomujący nad obrysem lewej strony dachu. Zaznacz ołówkiem punkty 4 i 5 nad taśmą malarską, na wybranej wysokości. Punkty 3 i 6 możesz zaznaczyć w miejscu przecięcia taśmy malarskiej przez wertykalnie ustawiony laser.

fot. Bosch (3)

Krok 3.

Teraz możesz wbić gwoździe we wszystkich zaznaczonych punktach, a następnie rozciągnąć sznur z lampkami pomiędzy nimi, tworząc obrys domu. Na koniec wystarczy napiąć końcówki kabli odwzorowujących ściany boczne, dzięki gwoździom wbitym w punkty 1 i 9. Gotowe!

fot. Bosch (5)

Spodobał Ci się ten pomysł? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.com.pl.

 

 

Zdjęcia: Przedruk zdjęć do publikacji prasowych bezpłatnie z podpisem: „Fot. Bosch”