Wiosna to pora roku, która wielu z nas kojarzy się ze zmianami – nie tylko pogodowymi. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Grupy Okazje, Polacy na wiosnę chętnie wprowadzają zmiany do swoich domów oraz mieszkań – kupują nowe dodatki lub przeprowadzają drobne renowacje. Obok planów remontowych większość osób ma również plany wakacyjne, które pochłoną sporą część domowego budżetu. To właśnie dla nich specjaliści z Grupy Okazje przygotowali kilka prostych trików, dzięki którym odmienią lub delikatnie odświeżą wystrój swoich wnętrz niedużym kosztem.

Większość z nas myśląc o wprowadzeniu zmian do swoich wnętrz ma przed oczami mnóstwo pracy, bałaganu i ogromną sumę pieniędzy, którą z pewnością pochłonie remont. Zapominamy jednak, że czasem wystarczy naprawdę niewiele, aby nasze pomieszczenia nabrały zupełnie nowego blasku. Kilka nowych dodatków, farba, plakat, czy oświetlenie może sprawić, że niedużym kosztem zupełnie je odmienimy. Eksperci z Grupy Okazje przygotowali kilka trików, które możemy wykorzystać odświeżając każde z wnętrz naszego mieszkania czy domu.

Biała farba

Bardzo prostym sposobem na zupełne odmienienie wnętrza jest pomalowanie starych mebli białą farbą. Ten trik może nie do poznania zmienić nasze pomieszczenia. Biały kolor sprawia bowiem, że wnętrze staje się jaśniejsze i optycznie powiększa się. Biała farba doskonale prezentuje się również na ścianach, a kupując wersję zmywalną mamy pewność, że będzie cieszyć nasze oko przez co najmniej kilka lat.

Narzuty i koce

Narzuty oraz koce to dobry sposób na szybkie i niedrogie pozbycie się starych obić na meblach wypoczynkowych. Nie tylko zasłonią zniszczony materiał, ale sprawią, że meble będą wyglądały jak nowe. Narzuty i koce dostępne są w różnych kolorach oraz rozmiarach, więc bez problemu można dobrać je do wielkości swoich starych mebli wypoczynkowych i charakteru wnętrza.

Zasłony

Długie zasłony w pastelowych odcieniach idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które potrzebują ocieplenia. Nadadzą wnętrzom wyrazu i będą pełniły rolę nie tylko ozdobną, ale również funkcjonalną. Mogą eksponować widok z okna, jak również odwracać od niego uwagę. Zimą zatrzymają z kolei ciepło, które często ucieka przez nieszczelne okna, a latem pozwolą na precyzyjne dozowanie ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza.

Plakaty i obrazy

Dobrym sposobem na zapełnienie pustej przestrzeni jest umieszczenie na ścianach obrazów, plakatów lub antyram. Zastosowanie takiego triku nada charakteru wnętrzom i sprawi, że będą one bardziej przytulne. Ciekawym rozwiązaniem jest również pomalowanie ściany, na której zawiśnie obraz innym kolorem. Pamiętajmy także, że każdy obraz potrzebuje przestrzeni dla odpowiedniej ekspozycji, co oznacza, że nie powinniśmy go „przytłoczyć” zbyt wieloma przedmiotami znajdującymi się w pobliżu.

Oświetlenie

Równie ważnym aspektem podczas zmieniania aranżacji wnętrz jest oświetlenie. Pamiętajmy, aby rozmieścić źródła światła tak, aby ocieplić i odpowiednio rozjaśnić pomieszczenia. Jest bowiem tylko jedna rzecz bardziej irytująca niż słabe światło – światło zbyt jaskrawe. Warto wziąć pod uwagę również oświetleniowe triki, dzięki którym odmienimy nieco nasze wnętrza. Niskie pomieszczenie wyda się wyższe, jeśli światło żyrandola będzie dobrze oświetlać sufit, a jeśli dłuższą ścianę oświetlimy mocniej niż pozostałe, wąski pokój wyda się szerszy.

Jak widać za pomocą prostych trików, jednocześnie ponosząc małe koszty finansowe, możemy dokonać dużej metamorfozy w naszych domach czy mieszkaniach. Do uzyskania pożądanego efektu będziemy potrzebować tylko kilku klasycznych dodatków czy białej farby. Taki „remont” możemy przeprowadzić właściwie w każdej chwili, gdy tylko poczujemy potrzebę zmian.

Więcej informacji na temat Okazje.info, znaleźć można na stronie www.okazje.info.pl