W dobie różnych działań proekologicznych wiele ludzi stawia na nowoczesne rozwiązania. Domowe filtry nakranowe czy dzbanki filtrujące są popularnym rozwiązaniem stosowanym na szeroką skalę. Specjaliści wynaleźli nowy, jeszcze lepszy sposób na to, aby zapewnić czystość wody. Jest nim nanofiltracja.

Czym jest nanofiltracja?

Co prawda ta metoda została wynaleziona kilkadziesiąt lat temu, ale do tej pory była stosowana tylko w gospodarce. Na większą skalę, również w domach, zaczęła być używana zaledwie parę lat temu. To wtedy specjaliści stworzyli cały system, dzięki któremu również prywatne osoby zaczynają stosować nanofiltrację. Jest to sposób wykorzystujący technologię membran. W takim systemie jak NF50 ciecz najpierw poddaje się wstępnemu oczyszczaniu z różnych zanieczyszczeń mechanicznych, wielkością przekraczających 1 mikron. Następnym krokiem jest usunięcie związków chemicznych. Jak można przeczytać na stronie sklep.osmoza.pl, to rewolucyjny system, dzięki któremu można się pozbyć z wody wszelkich szkodliwych składników, z jednoczesnym zachowaniem naturalnych związków mineralnych, które w niej występują.

Zalety stosowania systemu nanofiltracyjnego

Może być stosowany zarówno do wody miejskiej, jak i tej studziennej. Dzięki temu, że membrana usuwa wszelkie szkodliwe związki i pierwiastki, poradzi sobie nawet z cieczą wydobywaną ze studni, charakteryzującą się zbyt wysokim poziomem żelaza i manganu. System nanofiltracyjny usunie wirusy i bakterie, metale ciężkie, pestycydy, a nawet azotany. Firma Global Water na swojej stronie internetowej oferuje zarówno tańsze systemy, idealne do montażu pod zlewem, jak i nieco droższe, które wyprodukują natlenioną ciecz o właściwościach wody alkalicznej. Jest to więc coś więcej niż zwyczajny filtr. Dodatkowo istnieją również systemy, które do poprawnego działania nie potrzebują energii elektrycznej. Daje to podwójną korzyść, ponieważ można cieszyć się czystą wodą bez jednoczesnego zużycia prądu.

Niektóre systemy, wykorzystujące metodę membran i nanofiltracji, mogą wydawać się drogie. Jest to jednak inwestycja, która z pewnością zwróci się po pewnym czasie użytkowania. Dzięki niej nie trzeba kupować już wody mineralnej. Można bowiem pić tę prosto z kranu. To oszczędność, którą na pewno się odczuje. Jeśli istnieje potrzeba stuprocentowej pewności tego, że woda jest nieskazitelnie czysta, warto kupić system Chanson NF-670B. Jego membrana posiada otwory nie większe niż 0,0001. Najmniejsza bakteria, którą zna człowiek, ma wielkość 0,2 mikrona. Użytkownicy tego modelu nie muszą się więc martwić o to, że woda z kranu, którą piją, zawiera niepożądane składniki.

Istnieją takie działania ekologiczne, które mają za zadanie pomóc zwierzętom czy ludziom na całym świecie. Inne to takie, dzięki którym sami działacze czują się lepiej, prowadzą lepsze życie. Do tych zalicza się stosowanie systemu nanofiltracyjnego, dzięki któremu każdy może cieszyć się nieskazitelnie czystą wodą.

fotolia_80109444_subscription_monthly_m