Na rynku dostępnych jest wiele różnych firm oferujących zestawy mebli łazienkowych w różnych cenach i z różnymi terminami realizacji. Jeżeli wiemy na czym musimy się skupić, mamy do dyspozycji kilka miejsc, w których możemy kupić wymarzone meble.

Szukaj lokalnie

Gdy masz już wstępny plan jak ma wyglądać twoja łazienka, możesz udać się do firm produkujących meble z Twojej okolicy. W zależności od wielkości miasta, takich przedsiębiorstw może być od kilku do nawet kilkudziesięciu. To dobre miejsce, by lepiej poznać poszczególne materiały z jakich produkowane są meble, wady i zalety każdego rozwiązania. Na miejscu znajdziesz ludzi, którzy na co dzień pracują z tymi produktami i ich wiedza może być bardzo cenna dla Ciebie, szczególnie jeśli po raz pierwszy urządzasz łazienkę.

W takich firmach istnieje bardzo często możliwość pełnej personalizacji mebli, o ile są one wykonywane pod zamówienie, a nie brane „z wystawy”. Możesz wybrać kolor ścianek, fontów, rodzaj uchwytów i przede wszystkim dopasować wielkość mebli pod rozmiar Twojej łazienki.

 

Sieciówki

Wiele popularnych sklepów budowlanych ma w swoim asortymencie również produkty przeznaczone do łazienek. Plusem tego rozwiązania jest to, że najczęściej są one już gotowe i możesz na żywo zobaczyć i dotkać konkretnego produktu. Jednak w momencie, kiedy potrzebujesz mebli o nietypowych wymiarach, czas oczekiwania na nie może być bardzo długi lub nie będzie takiej możliwości w ogóle.

Sklepy internetowe

Robienie zakupów przez Internet jest już powszechne i bardzo popularne. Wiele firm zdecydowało się otworzyć swoje sklepy w sieci, żeby trafić do większej ilości klientów. Na swoich stronach oferują nie tylko meble, ale i przygotowywanie projektów z wybranych poprzednio kolekcji pod dokładne wymiary łazienki klienta. Takie rozwiązania sprawiają, że nie dość, że będziemy mogli podejrzeć jak prezentują się konkretne meble to będziemy w stanie na bieżąco modyfikować swoje pomysły przed dokonaniem zakupu. To jedna z najbezpieczniejszych form zakupu zestawu mebli łazienkowych, np. z  http://defra.pl/meble-lazienkowe/.

 

Kto pierwszy ten lepszy!

Jeżeli aranżujesz łazienkę w wynajmowanym mieszkaniu lub brakuje Ci funduszy, możesz zdecydować się na kupienie mebli z drugiej ręki. Na portalach sprzedażowych ludzie bardzo często wyprzedają używane produkty z powodu przeprowadzki lub remontu. To dobra okazji, by kupić meble w dobrej cenie. Ważne jednak, żebyście wybierali osoby z waszego miasta lub okolicy, by można było zobaczyć meble osobiście i ocenić ich stan.

Zdjęcie główne: Meble łazienkowe Olex – Defra