To nie przypadek, że projektanci Franke nadali nowej kolekcji urządzeń kuchennych nazwę Sirius. Tak, jak najjaśniejsza gwiazda nocnego nieba dominuje w swoim gwiazdozbiorze, tak zlewozmywak i bateria przyciągają uwagę w kuchennym wnętrzu. Eleganckie, dopasowane kolorystycznie i wzorniczo urządzenia pracują zawsze w duecie.

Sirius Tectonite® to nowa linia zlewozmywaków, produkowanych z niezwykle wytrzymałego materiału syntetycznego opatentowanego przez Franke. Matowa powłoka i unikatowe, metalizowane kolory nadają nowym urządzeniom oryginalny wygląd, wpisujący się w aktualne trendy w aranżacji kuchni. Zlewozmywaki z linii Sirius Tectonite® wraz z dopasowanymi wzorniczo bateriami Sirius, tworzą zgrane duety i pozwalają na spójne i funkcjonalne zaprojektowanie kuchennej strefy wody.

Zlewozmywaki z linii Sirius Tectonite® Franke posiadają głębokie, do 20 cm, praktyczne komory dostępne w kilku szerokościach (od 35 do 50 cm), które można ze sobą zestawiać w dowolnych konfiguracjach. Modele z ociekaczem są odwracalne. Urządzenia zostały wykonane z komponentów naturalnych – szkła uzyskiwanego z piasku i żywicy – więc w 100% podlegają recyklingowi. Powierzchnia zlewozmywaków wykończona jest unikalną powłoką o nowoczesnym, granitowym wyglądzie. Urządzenia są niezwykle trwałe, wytrzymałe i zapewniają doskonałe właściwości użytkowe. Są odporne na zarysowania, ścieranie, promienie UV, przebarwienia i środki chemiczne używane w kuchni. Specjalna, matowa powłoka gwarantuje higieniczne i łatwe utrzymanie zlewozmywaków w czystości.

Tworzywo Tectonite® jest odporne na wysokie temperatury – nawet do 300° C (rozgrzana blacha wyjęta z piekarnika ma ok. 230°C), co zapewnia komfort podczas rozmaitych czynności kuchennych. Tectonite® jest nie tylko niezwykle odporny, ale także zaskakująco lekki, więc transport i montaż urządzeń jest znacznie łatwiejszy. Eleganckie wykończenie zlewozmywaków Sirius Tectonite® i ich naturalne barwy – biały polarny, szary, orzechowy i onyx – znakomicie integrują się z kamiennymi lub drewnianymi blatami.

Baterie Sirius można idealnie dopasować kształtem i rozmiarem do zlewozmywaka z tej samej linii. Ten zgrany duet nada strefie zmywania oryginalny wygląd, zapewni niezawodność i funkcjonalność. Wyciągane i obracające się o 360° wylewki baterii są niezastąpione podczas mycia dużych naczyń i trudno dostępnych miejsc. Klasyczny kształt baterii Sirius i szwajcarska jakość wykonania, gwarantują jej niezmieniony stan przez długie lata. Zostały one wyposażone w wytrzymałe i nowoczesne głowice ceramiczne odporne m.in. na nagłe zmiany ciśnienia wody. Baterie Sirius dostępne są w chromowanej wersji oraz w połączeniu z odcieniem: orzech, beż, grafit, kamienny szary, onyx, cappuccino, mokka, kremowy.

Zlewozmywaki z nowej linii Sirius Tectonite® i baterie Sirius objęte są 15-letnią gwarancją i dostępne w wybranych studiach mebli kuchennych w promocyjnych cenach. Oferta ważna jest do wyczerpania zapasów.

Więcej informacji o marce Franke i jej produktach znajduje się na: www.franke.pl

O Franke

Franke jest światowym liderem w produkcji systemów kuchennych, sanitarnych oraz urządzeń dla gastronomii. Marka jest synonimem jakości i innowacji od ponad 100 lat. Produkowane przez markę zlewozmywaki, baterie, okapy płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki i sortowniki odpadów wyróżnia szwajcarska jakość i precyzja. Franke zatrudnia 11 tys. pracowników na całym świecie, ma 83 oddziały, działa w 38 krajach. W Polsce marka obecna od 1993 r.