Posiadając piętrowy lub kilkupiętrowy dom każdy właściciel dysponuje nie tyle przestrzenią, ale możliwością dla zrealizowania swoich indywidualnych preferencji aranżacyjnych. Dobór mebli, tapety, paneli podłogowych to główne aspekty, na których skupiają się wykańczający, jednak elementy dodatkowe bardziej statyczne są równie ważne. Schody, a raczej schody drewniane zabiegowe łączące ze sobą przestrzenie piętrowe nie muszą wcale być tylko funkcjonalnym zbiorem stopni pozwalającym na szybkie przemieszczanie się po powierzchni domu. Odpowiednio dobrany wariant pozwala na stworzenie oraz dopełnienie już istniejącej unikalnej atmosfery w domu.

Schody drewniane zabiegowe stanowią takie samo narzędzie aranżacyjno – wykończeniowe jak designerskie meble, czy inne produkty do wystroju wnętrz sygnowane znakami towarowymi oraz nazwiskami czołowych światowych designerów. Mimo, że chodzimy po nich codziennie – schody wcale nie są elementem prozaicznym.

Schody integralną częścią domu

schody drewniane zabiegowe

Dom piętrowy bez odpowiednio dobranych schodów, to tak samo jak kuchnia bez garnków, – niby jest tylko nie wiadomo, po co. Możliwości wystroju wnętrza wraz z wielkością dostępnej przestrzeni rośną wykładniczo. Nie chodzi tutaj o samą ilość opcji, o które można poszerzyć poszczególne pomieszczenia, ale o ich jakość i zjawiskowość. Czasami mniej znaczy lepiej. Biorąc pod uwagę, że styl minimalistyczny w urządzaniu przestrzeni życiowej w ostatnich latach coraz bardziej nabiera na popularności, nie dziwi fakt, że aranżujący domy szukają rozwiązań, które będą funkcjonalne, przykuwać oko oraz nie przytłaczać pomieszczenia swoją obecnością (by nie burzyć przyjętej konwencji). Schody drewniane zabiegowe razem ze swoimi lekkimi łukami oraz wyjątkowymi walorami wizualnymi podnoszą ogólną atmosferę zarówno pomieszczenia, jak i „domowego kanału tranzytowego” na linii piętro – piętro.

Na rynku istnieje bardzo spore rozwarstwienie w dostępności tego rodzaju wykończeń. Problem nie tkwi w zalezieniu oferty, co raczej w zdecydowaniu się na jeden określony wariant. Producenci prześcigają się w zapewnianiu klientom dostępu do coraz to nowszych oraz bardziej zjawiskowych modeli. Schody drewniane zarówno zabiegowe, jak i inne są tak samo podatne na zmieniające się gusta oraz aktualną modę wykończeniową jak wszystkie inne produkty. Odpowiednie dookreślenie swoich potrzeb i preferencji zawczasu oszczędzi konieczności przedzierania się przez morze katalogów sprzedażowych i pozwoli na szybsze zrealizowanie wizji swojego idealnego domu.