Jak wynika z badania Hotpoint[1] prawie co trzecia osoba uznała zmywanie za najbardziej nielubiany obowiązek domowy.  Możemy przepuszczać, że nie przepadają za nim także aktywni studenci, zwłaszcza ci, którzy uczą się i pracują jednocześnie, a do tego dzielą mieszkania ze współlokatorami. Wygodnym rozwiązaniem w tej sytuacji może okazać się zmywarka, która z pewnością pozwoli zaoszczędzić czas. Ale to nie jedyna jej zaleta – eksperci marki Hotpoint udowadniają, że mieszkanie studenckie wyposażone w to urządzenie to nie tylko przejaw wygodnictwa. Zatem, co jeszcze może dać nam ten sprzęt?

Zmywarka to urządzenie, na temat którego często toczą się dyskusje. Mimo, że już dawno sprzęt ten przestał być zaliczany do ekskluzywnych, a ceny dostępnych na rynku modeli są przystępne dla tzw. „Kowalskiego”,  to nadal w naszym otoczeniu możemy znaleźć osoby, które nie mogą się do tego urządzenia przekonać. Właśnie – nie mogą czy nie chcą? Czy wątpliwości typu: „mieszkamy tylko we trójkę i niepotrzebna nam zmywarka”, są słuszne?

Ekologicznie i ekonomicznie

Jedną z największym zalet zmywarek jest to, że pozwalają zaoszczędzić wodę. Współczesne modele zmywarek zużywają mniej wody nawet w porównaniu z osobą, która myje naczynia bardzo oszczędnie, czyli nie pod bieżącą wodą a np. w komorze zlewozmywaka wypełnionej wodą. Ponadto, wykorzystują tylko zimną wodę, która jest tańsza.

Na rynku możemy znaleźć zmywarki o różnych klasach energetycznych. Decydując się na jej zakup, najlepiej wybrać urządzenie o najwyżej klasie energetycznej, czyli  A+++, która gwarantuje minimalne zużycie energii. To najbardziej wydajne modele, z których korzystanie jest najmniej, w dłuższej perspektywie, kosztowne.

Bezcenna oszczędność czasu

Zmywarka do naczyń daje nam także komfort i wygodę, które są bezcenne w naszym zabieganym harmonogramie dnia. Kiedy ona pracuje, my możemy zrelaksować się przy książce, ulubionym serialu, spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi lub poświecić go na poszerzanie naszej wiedzy – a jak wiadomo „czas to pieniądz”. Ponadto, dzięki temu urządzeniu sterta brudnych naczyń po imprezie, świątecznym biesiadowaniu czy rodzinnym przejęciu nie będzie w stanie popsuć nam humoru.

Wielofunkcyjnie

Pamiętajmy, że zmywarki nie tylko zmywają naczynia. Na rynku możemy znaleźć wielofunkcyjne urządzenia posiadające dodatkowe opcje – to one będą najlepszym wyborem, jeśli już podejmiemy decyzję o jej zakupie. Na przykład zmywarki marki Hotpoint, dzięki technologii Zone Wash pozwalają wybrać, na którym koszu urządzenia ma koncentrować się moc zmywania w zależności od rodzaju naczyń i poziomu ich zabrudzenia. W ten sposób cykl intensywny pozwala na zwiększenie skuteczności zmywania nawet o 30%. Ponadto w ofercie marki, znajdziemy modele wyposażone w innowacyjną technologię Active Oxygen, która w całkowicie naturalny sposób, rozkłada i usuwa do 71% nieprzyjemnych zapachów, w ciągu 24 godzin od załadunku. Natomiast zastosowanie systemu Flexiload, pozwala na załadowanie naczyń i przyborów kuchennych o różnych kształtach i wielkościach.

Oszczędność wody, czasu, naszej energii oraz bezcenne poczucie komfortu i wygody – to nie jedyne korzyści, jakie może dać nam zmywarka. Tak wiele zalet sprawia, że to urządzenie zupełnie nieprzypadkowo zaliczane jest do sprzętów „uzależniających” – istnieje bowiem wysokie prawdopodobieństwo, że po tym jak trafi do naszej kuchni, nie będziemy umieli już z niej zrezygnować.

Więcej informacji nt. zmywarek Hotpoint oraz pozostałych sprzętów AGD marki można znaleźć na stronie internetowej: www.hotpoint.pl oraz na blogu Mike & Mary, który marka Hotpoint objęła swoim patronatem (http://mikemary.pl).

[1] Raport „Obowiązki domowe Polaków”. Badanie zrealizowane przez agencję Zymetria techniką CAWI na osobach w wieku 20-45 lat. N=245. Realizacja badania: 29.07.2015 – 02.08.2015 roku.