6-ty Zmysł to jedna z technologii najsilniej wyróżniających markę Whirlpool na tle konkurencji. Stała się synonimem intuicyjności i nowoczesności. Czym jednak jest 6-ty Zmysł? Mówiąc ogólnie i najprościej – rozwiązaniem, które w znacznym stopniu ułatwia nam wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Jednak w każdym urządzeniu oznacza co innego. Za jakie zadania odpowiada w przypadku zmywarek?

NA CO STAWIAMY

Pojemna, cicha, ekonomiczna – to trzy cechy, na które zwykle najmocniej zwracamy uwagę, wybierając zmywarkę. Duże znaczenie ma też elastyczność przestrzeni wewnątrz urządzenia, a więc wyjmowane kosze, składane uchwyty czy możliwość uruchomienia cyklu tylko w jednym koszu. Mit, że zmywarka zużywa więcej wody niż mycie ręczne, odchodzi już do lamusa, liczne testy udowodniły bowiem, że jest zupełnie odwrotnie.

OCENI POZIOM ZABRUDZENIA I UMYJE

Dzięki technologii 6-ty Zmysł PowerClean Pro w zmywarkach Whirlpool oszczędności w zużyciu wody i prądu są jeszcze większe. Specjalne czujniki urządzenia ocenią, jak mocno zabrudzone są naczynia i, w efekcie, zmywarka dostosuje odpowiednio temperaturę, ciśnienie wody w dyszach i czas trwania cyklu zmywania, optymalizując w ten sposób zużycie energii elektrycznej i wody nawet do 50 procent.[i] W tylnej części dolnego kosza znajduje się oznaczona na czerwono strefa, przeznaczona na szczególnie zabrudzone naczynia. Podczas cyklu zmywania kierowany jest na nie silniejszy strumień wody. Dzięki temu zmywarka doskonale umyje nawet silnie zabrudzone patelnie czy garnki, bez konieczności namaczania czy ręcznego szorowania.

CZYSTE I SUCHE W GODZINĘ

Zmywarki Whirlpool z technologią PowerDry pozwalają z kolei nie tylko dokładnie umyć naczynia bez wstępnego namaczania, ale też dokładnie je wysuszą. Jest to możliwe za sprawą innowacyjnego przepływu powietrza 3D, który usuwa parę z urządzenia. Cały program trwa zaledwie godzinę, a po jego zakończeniu ze zmywarki wyjmiemy czyste i suche naczynia, również te plastikowe!

[i] W porównaniu do modelu bez technologii 6-ty Zmysł PowerClean Pro