Wymagające kobiety to prawdziwe wyzwanie dla mężczyzn. Warto włożyć  w swoje starania więcej wysiłku i 8 marca zaskoczyć ukochaną czymś wyjątkowym. Pyszne śniadanie podane do łóżka? Super pomysł, ale Ciebie stać przecież na więcej! Zaserwuj poranny posiłek na wykonanym przez siebie stoliku! Naprawdę warto podjąć to wyzwanie i jeszcze bardziej podkreślić charakter wtorkowego poranka.

Jaki prezent kobiety otrzymują najczęściej 8 marca? Kwiaty, czekoladki i bilet do kina to przewidywalne pomysły, które możesz wykorzystać w trakcie innych okazji. Prezent z okazji Dnia Kobiet powinien być praktyczny  i oryginalny. Taki jest właśnie stolik śniadaniowy, który możesz wykonać własnoręcznie z pomocą narzędzi Bosch. To może być Twój popisowy numer, dzięki, któremu nie tylko wkradniesz się w łaski swojej kobiety, ale poznasz wiele wskazówek, które uczynią kolejne próby majsterkowania o wiele łatwiejsze.

Do wykonania stolika potrzebujesz:

  • Drewnianych wałków o średnicy 16 mm, przyciętych pod wymiar

( 2 szt. o długości 370 mm oraz 4 szt. O długości 325 mm)

  • Desek kantówek przyciętych pod wymiar

(4 szt. o wymiarach: 19 mm x 30 mm x 250 mm;  2 szt. o wymiarach 19 mm x 500 mm x 550 mm; 2 szt. o wymiarach 19 mm x 50 mm x 417 mm)

  • Sklejki o wymiarach 550 mm x 350 mm x 10 mm
  • 20 szt. wkrętów o wymiarach 3,5 mm x 45 mm
  • Szlifierki Bosch PSM 18 LI
  • Wkrętarki IXO V
  • Ołówka

PST 18 LIKrok 1

Budowę stolika śniadaniowego rozpoczynamy od dokładnego wyszlifowania każdego elementu – zwracając szczególną uwagę na ostre krawędzie. Pomoże Ci w tym kompaktowa szlifierka Bosch PSM 18 LI, która jest wydajnym urządzeniem nawet na trudno dostępnych powierzeniach.

Krok 2

Jak stolik, no to nóżki! Chwyć za kantówki (19 x 30 x 250 mm) i wywierć w nich otwory. Aby to zrobić, musisz każdą z nich położyć na jej szerszym boku i od ściany o długości 30 mm odmierzyć kolejno 20 mm i 55 mm w stronę środka. Jeżeli masz już wyznaczone punkty, wywierć otwory o głębokości 10 mm. Wykorzystaj do tego wiertarko – wkrętarkę Bosch PSR 18 LI-2. I pamiętaj – średnica otworów musi być równa średnicy drewnianego wałka, czyli 16 mm.

Stolik na śniadanie 3Krok 3

Czas na drugi koniec kantówki, ale przed rozpoczęciem pracy musisz go dokładnie zaokrąglić. Jeżeli masz w pobliżu wyrzynarkę Bosch PST 18 LI, to sięgaj po nią jak najprędzej. Wyznacz linię cięcia ołówkiem, od krawędzi odmierz 15 mm w stronę środka i w wyznaczonym miejscu wywierć otwór na wylot. Podobnie jak poprzednio, otwór ma średnicę 16 mm. Pozostały jeszcze trzy kantówki, a więc powtarzamy kroki od nowa.

Krok 4

Wszystkie kantówki gotowe? Czas je połączyć ze sobą za pomocą wałków. Krótsze odcinki wędrują w otwory o głębokości 10 mm, dłuższe – w otwory przewiercone na wylot. Dodatkowa rada – skrętami zabezpiecz mocowanie krótszych wałków. W taki to sposób powstały nóżki do stolika.
Krok 5

Stolik na śniadanie 5Kolejnym etapem będzie przygotowanie kantówek o wymiarach 19 x 50 x 500 mm. Podobnie jak poprzednio, deskę musimy położyć na jej szerszym boku i od krawędzi ścianki o długości 50 mm odmierzamy 20 mm. Od krawędzi ściany o długości 550 mm – 10 mm. Następnie wiercimy otwór  o głębokości 10 mm, dokładnie w miejscu przecięcia linii. Kolejna ważna rada – ich średnica musi być równa średnicy naszego wałka. Tę samą czynność powtarzamy z drugiej strony kantówki. Do otworów, które powstały tuż przed chwilą, wkładamy drewniane wałki z zewnętrznej części wcześniej przygotowanych nóżek do stolika. Czynność powtarzamy analogicznie dla drugiej kantówki.


Krok6

 Na naszej konstrukcji kładziemy blat ze sklejki i łączymy go z kantówkami – oczywiście za pomocą wkrętów. Pomoże Ci w tym poręczna wkrętarka IXO V marki Bosch.  

Krok 7

Stolik na śniadanie 7

Czas na ostatni etap, którym będzie przygotowanie wygodnych uchwytów. Przetnij w pół kantówkę o wymiarach  18 x 50 x 417 mm, a później od dłuższej krawędzi kantówki zaznacz punkt na wysokości 18 mm i „cyrklem” – wykonasz go np. z ołówka i sznurka – zaznacz półkole. Sięgamy po wyrzynarkę – będzie potrzebna do wycięcia narysowanego konturu. Później rozejrzyj się za narzędziem wielofunkcyjnym PMF 190 E – przyda Ci się w końcowym szlifowaniu. Ostatnim krokiem będzie przykręcenie kantówki do jednego boku stolika. Analogicznie postępujemy z drugą połówką. (obecne zdjęcie dotyczy innego produktu. Proszę dodać poprawne)

Śniadaniowy stolik na Dzień Kobiet gotowy. Teraz czas na przygotowanie kolejnego prezentu  – potrawy, która będzie rozkoszą dla jej podniebienia. Tylko nie zapomnij o stylowej tacy! J

Spodobał Ci się ten pomysł? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.com.pl oraz na www.bosch-do-it.pl.

 

Zdjęcia: Prosimy o przedruk zdjęć do publikacji prasowych z podpisem:
„Fot. Bosch”