Brakuje Ci miejsca do przechowywania drobnych rzeczy, a nie chcesz wstawiać do pomieszczenia kolejnej komody lub regału? Zrób półki z metalowych wiader. Są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim dodadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Zobacz, jakie to łatwe!

 fot. Bosch

Do stworzenia półek z wiader potrzebujesz:

  • 5 metalowych wiader o różnych średnicach
  • 5 pojemników farby akrylowej w wybranych kolorach
  • systemu natryskowego do malowania (np. Bosch PFS 3000-2)
  • akumulatorowej, 2-biegowej wiertarko-wkrętarki (np. Bosch PSB 10,8 LI-2)
  • akumulatorowego młota udarowo-obrotowego (np. Bosch Uneo)
  • wiertła do betonu o średnicy 6 mm
  • wiertła do metalu o średnicy 4 mm
  • 20 wkrętów o wymiarach 4×60 mm i pasujących (6 mm) kołków rozporowych
  • taśmy malarskiej i mierniczej
  • ołówka, ekierki

 

Krok 1.

Przyklej taśmę malarską na kształt krzyża na spodzie każdego z wiaderek. Użyj ekierki, aby odcinki taśmy przecinały się pod kątem prostym w środkowym punkcie spodu. Następnie zaznacz ołówkiem na każdym wiaderku po 4 punkty, w których będziesz wiercić otwory. Miejsca te wyznacz po środku każdego z czterech ramion krzyża (jak na zdjęciu).

fot. Bosch

Krok 2.

Teraz, używając wiertarko-wkrętarki i wiertła do metalu, wywierć otwory w wiaderkach, w zaznaczonych ołówkiem punktach. Dzięki kompaktowej i lekkiej konstrukcji oraz wydajności 2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSB 10,8 LI-2 zrobisz to z łatwością.

 fot. Bosch

Krok 3.

Czas na malowanie wiaderek. Najpierw przykryj starymi gazetami przestrzeń, gdzie będziesz pracować. Następnie pokryj wiaderka dwiema warstwami farby akrylowej. Równomiernie nałożysz ją systemem do natryskowego malowania (np. Bosch PFS 3000-2). Możesz pomalować każde wiaderko farbą w innej barwie lub wszystkie jednym kolorem, pasującym do Twojego wnętrza. W minimalistycznym pomieszczeniu świetnie będą wyglądały czarne lub białe półki z wiader.

fot. Bosch

Krok 4.

Gdy wiaderka już wyschną, przyłóż je do ściany w miejscu, w którym zamierzasz je powiesić. Następnie zaznacz ołówkiem na ścianie miejsca do wiercenia otworów. Używając akumulatorowego młota obrotowo-udarowego (np. Bosch Uneo) i wiertła do betonu wywierć otwory i włóż w nie korki rozporowe.

fot. Bosch

Krok 5.

Tym samym narzędziem przykręć każde wiaderko do ściany, tworząc w ten sposób swoje niezwykłe półki. Możesz je rozmieścić w różnych pomieszczeniach – w przedpokoju przechowasz w nich wszystkie szaliki i czapki, w salonie prasę, a w pokoju dziecięcym ulubione zabawki dziecka.

fot. Bosch

Spodobał Ci się ten pomysł? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.com.pl.