Oświetlenie mieszkania, pełni w dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane światło, może mieć bowiem dziesiątki zastosowań – od wizualnego powiększenia, bądź pomniejszenia pomieszczenia, przez podkreślenie konkretnych elementów wystroju aż po tworzenie atmosfery idealnej na każdą okazje. Jednak dzisiejszy rynek jest wręcz zalany różnego rodzaju modelami lamp, kinkietów, żyrandoli, a także żarówek. To na tych ostatnich chcielibyśmy się skupić.

Żarówka bardzo często jest bagatelizowanym elementem – ma bowiem świecić, najlepiej jak najdłużej i za jak najmniejsze pieniądze. Bardzo wiele osób, które planują bądź są na końcówce zmiany wystroju swoich salonów, zapomina o tym jak ważny jest dobór odpowiedniej żarówki. Jak więc wybrać taką, która pasować będzie do waszego wnętrza a dodatkowo nada waszemu mieszkaniu indywidualnego charakteru?

Jaki mamy wybór?

W zasadzie dzisiaj możemy zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań – mianowicie standardową żarówkę, czyli szklaną bańkę z wolframowym żarnikiem lub nieco nowocześniejsze taśmy czy tez żarówki LED. Na którą powinniśmy się zdecydować? Jak się okazuje, wynik jest dość jednostronny.

Żarówka LED zdecydowanym faworytem

Jak w przypadku praktycznie każdego produktu w dzisiejszych czasach – to co nowsze jest lepsze pod każdym względem.  Nie inaczej jest też w przypadku żarówek. Stare i tradycyjne bańki coraz szybciej odchodzą do lamusa, natomiast swoich zwolenników znajdują coraz popularniejsze „Ledówki”. Nie sposób się dziwić, mają one bowiem masę zalet, które czynią oświetlenie LED o wiele lepszym i wydajniejszym. Oto najważniejsze z nich:

  • Energooszczędność

Porównując żarówki LED ze starszymi i bardziej pospolitymi żarówkami, można z łatwością zauważyć, że oświetlenie LED pobiera znacznie mniej prądu. Ekonomizacja utrzymuje się na poziomie nawet 50%. W skali roku, może to przynieść naprawdę ogromne oszczędności.

  • Pobór mocy

Energooszczędność to nie wszystko, ogromne znacznie ma także prawie 20 – krotnie mniejszy pobór mocy przez świetlówki LED. Do zasilenia jednej, wystarczy bowiem już 12 Volt, podczas gdy staroświeckie żarówki, wciąż potrzebują nawet do 230 Volt’ów.

  • Poziom jasności

W którym żarówki LED są wręcz niedoścignione – dają nam bowiem jasne, ciepłe i równomierne światło, które możemy skierować w dowolnym kierunku. Żarówka LED, świeci z mocą 600 lumenów, które są nieosiągalne dla starych „60 watówek”.

  • Dopasują się do każdego urządzenia

W nowszych lampach czy kinkietach, często stosowane są nowoczesne mocowania, do których stare żarówki zwyczajnie nie będą pasować. Dopasowali się do nich natomiast producenci żarówek LED, którzy stworzyli uniwersalne wejście, pasujące zarówno do starszych jak i nowszych urządzeń.

  • Odcień światła

Dzięki zastosowaniu nowocześniej technologii, żarówki LED dają nam możliwość dostosowania koloru światła do wystroju pomieszczenia. Dzięki kolorowym listwom czy taśmą LED, możemy uzyskać światło białe, niebieskie, żółte – w zasadzie takie jakie aktualnie potrzebujemy. Stworzymy więc dzięki nim nastrój na każdą okazje.

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w nowocześnie LED’y wysokiej jakości, sprawdź https://planetalamp.com/lampy-do-wnetrz-led.

A co z wadami?

Cóż, równając świetlówki czy taśmy LED ze zwyczajnymi żarówkami, można zauważyć tylko jedną wadę tych pierwszych. Chodzi oczywiście o cenę – jest ona bowiem nawet 5 razy większa. To chyba jedyne, co trzyma ludzi przy staroświeckich żarówkach wolframowych. Jednak myśląc perspektywicznie, zakup żarówek LED, zwraca nam się z nawiązką – działają one dłużej a dodatkowo są energooszczędne, więc to co zapłacimy za produkt i dużo, dużo więcej, zwróci nam się przy opłacaniu rachunków.