Kwestie bezpieczeństwa są w placówkach sprawujących opiekę nad dziećmi sprawą nadrzędną. Nie zawsze muszą to być skomplikowane i drogie rozwiązania. Kamizelka ułatwia pracę opiekunom, ratuje życie i pozwala na znaczne ograniczenie ryzyka wypadku na drodze. Oto, dlaczego należy zadbać o zakup kamizelki odblaskowej z nadrukiem w każdym przedszkolu.

Kamizelka odblaskowa to duża pomoc dla osób sprawujących opiekę nad grupą dzieci. Już najmłodsi podopieczni często wychodzą poza teren przedszkola na spacery i wycieczki. Umiejętność zachowania się na drodze jest często jednym z elementów edukacji przedszkolnej. W takich okolicznościach niezbędne jest zapewnienie podopiecznym odpowiedniej widoczności. Dzieci ze względu na swoją żywiołowość, spontaniczność i niewielki wzrost są bardzo narażone na ryzyko wypadku na drodze. Dzięki kamizelce stają się bardziej widoczne. Kierowcy mają czas na manewr pozwalający uniknąć zagrażającej zdrowiu i bezpieczeństwu sytuacji na drodze. Brak widoczności to nierzadko utrata życia lub trwałe kalectwo.

Kamizelka ostrzegawcza dla przedszkola z własną grafiką

W przypadku grup zorganizowanych bardzo przydatne jest wykonanie spersonalizowanych kamizelek odblaskowych z nadrukiem np. z logo lub nazwą przedszkola, albo ulubionym przez dzieci motywem. Dzięki temu znacznie zwiększa się rozpoznawalność grupy – mówi Aneta Niciak z firmy KANDO Plus. Dzieciom łatwiej jest odnaleźć swoich kolegów i koleżanki na miejskich lub osiedlowych placach zabaw, konkursach, festynach, czy innych imprezach masowych, a przedszkolankom łatwiej sprawować nad nimi opiekę. Sprawę ułatwia również fakt, że kamizelki dostępne są praktycznie w każdym dziecięcym rozmiarze. – Kamizelki odblaskowe są dostępne dla dzieci w różnych wieku. Dla maluchów odpowiednie są modele w przedziale od 2 do 4 lat. Dla przedszkolaków przeznaczone są kamizelki odblaskowe od 4 do 9 lat – dodaje A. Niciak (odblaski24.com.pl). Akcesoria te są nie tylko łatwe w ubieraniu, ale również bardzo komfortowe. Nawet najmłodsi poradzą sobie samodzielnie z ich założeniem. Są wygodne, obszerne, więc można ich z powodzeniem używać również zimą, na grubszą odzież. Materiał, z którego są wykonane jest przewiewny, więc noszenie takich kamizelek odblaskowych jest również komfortowe.

Dodatkowe gadżety odblaskowe – lepsza widoczność na drodze

By zwiększyć widoczność dzieci na drodze, a tym samym jeszcze poprawić ich bezpieczeństwo, warto oprócz kamizelki ostrzegawczej również sięgnąć po inne odblaski – na rynku dostępnych jest przecież wiele innych gadżetów odblaskowych. – To wiele rozwiązań dedykowanych dzieciom. Można wśród nich znaleźć całą gamę zawieszek, koszulek, chust czy naklejek odblaskowych. Szczególnie te ostatnie są lubiane przez dzieci, można umieścić je w dowolnym miejscu na ubraniu, czapce, plecaku, worku na kapcie czy odzież gimnastyczną. Taki drobiazg do również pożądana nagroda w przedszkolnych konkursach. – dodaje A. Niciak. O tym, jak gadżety odblaskowe poprawiają widoczność można przeczytać w artykule pt. „Czy odblaski dla dzieci rzeczywiście poprawiają bezpieczeństwo?

Kwestia odpowiedzialności za życie, zdrowie i bezpieczeństwo dzieci powinna być dla opiekunów sprawą nadrzędną. Dzięki kamizelce ostrzegawczej i innym odblaskom można mieć pewność, że przynajmniej zagadnienia widoczności na drodze są załatwione z należytą starannością.

kando-plus-kamizelki-odblaskowe-dla-dzieci