Drużyna Legii Warszawa z rocznika 2004 zajęła rewelacyjne 6 miejsce podczas siedemnastej edycji Międzynarodowego Pucharu Dzieci, organizowanego przez Danone! Triumfatorzy krajowego turnieju  reprezentowali Polskę  w Paryżu, mierząc się z  31 drużynami z całego świata!

W walce o Zwycięski Puchar Danone Nations Cup 2016 Polskę reprezentowała drużyna z Warszawy, zwycięzca krajowych rozgrywek Danone Nations Cup. W dniach 13 – 16 października Polacy rozegrała mecze  z: Japonią, Holandią oraz Algierią, a następnie z Holandią, Senegalem, Brazylią, Tunezją i Argentyną.

Akademia Piłkarska Legii Warszawa zmierzyła się z finalistami turniejów krajowych z 5 kontynentów
– chłopcami i dziewczętami w wieku 10-12 lat (U-12). Emocjonującym rozgrywkom i zmaganiom młodych piłkarzy przyglądał się ambasador turnieju, legenda piłki nożnej, Zinédine Zidane – Mistrz Świata (1998) i Europy (2000).

W rozegranym w Paryżu, międzynarodowym finale turnieju Danone Nations Cup 2016 zwyciężyła drużyna
z Niemiec, pokonując przeciwników z Japonii. Finałowe spotkanie odbyło się na stadionie Stade de France, na którym miał miejsce tegoroczny finał EURO2016.

Danone Nations Cup to jedno z największych międzynarodowych wydarzeń sportowych dla najmłodszych adeptów futbolu i wspaniała piłkarska przygoda, promująca aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. To także świetna lekcja najbardziej cenionych w sporcie wartości, takich jak: fair play, szacunek, otwartość. Przez ponad 16 lat turniej zgromadził ponad 2,5 miliona dzieci z całego świata, spełniając ich sportowe marzenia.