Ubezpieczenie turystyczne podczas naszego wakacyjnego wyjazdu jest zdecydowanie dobrą decyzją. Chroni ono nas samych, jak i naszą rodzinę podczas urlopu. Dzięki takiemu ubezpieczeniu możemy spokojnie wypoczywać, bez ryzyka i bez obawy, że komuś z naszej rodziny coś się stanie i będziemy mieli problem z finansowaniem jego leczenia. W przypadku konieczności skorzystania z pomocy medycznej, posiadając ubezpieczenie turystyczne, kwestie finansowe pozostają już tylko w zakresie naszego ubezpieczyciela, a my możemy zająć się tylko naszą rodziną.

 

Istotne jest, by wybrać zaufaną firmę ubezpieczającą, taką, która posiada pozytywne opinie Klientów i nie stwarza problemów przy wypłatach odszkodowania / finansowania medycznego. Jedna z takich zaufanych i godnych polecenia firm jest bm.pl. Oferują oni szeroki zakres ubezpieczenia, zarówno standardowe ubezpieczenie turystyczne, jak i również ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, od nieszczęśliwych wypadków czy też ubezpieczenie komunikacyjne podróży – assistance.

Ubezpieczyć należy każdego członka rodziny, chyba że u niektórych ubezpieczycieli, jest możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego rodzinnego (rodzice plus dzieci) bądź jeszcze inni stosują model, że ubezpieczony rodzic ma możliwość dopisania do ubezpieczenia dziecko.

Podróżując samolotem, warto pamiętać, poza ubezpieczeń turystycznym, także o ubezpieczeniu bagażu. W przypadku podróży własnym samochodem nie ma takiej konieczności, ale wówczas może nam się okazać pomocne ubezpieczenie komunikacyjne – assistance, dzięki któremu zyskujemy szereg przywilejów i praw w momencie, gdy zepsuje się nam samochód. Możliwość holowania, dowozu benzyny, naprawy, samochodu zastępczego, czy nawet gwarancja noclegów do czasu naprawy samochodu — to tylko podstawowe elementy ubezpieczenia assistance.

Niezależnie jakie ubezpieczenie wykupujemy, należy sprawdzić, czy obejmuje ono także nasze dzieci. Jeżeli nie, wówczas koniecznie powinniśmy także i dla nich wykupić osobny pakiet ubezpieczenia.

 

dziecko-wakacje