Wbrew pozorom hasło „Witaj szkoło” spędza sen z powiek nie tylko kochającym wakacyjną wolność uczniom. Szkoła to także, a może przede wszystkim kłopot ich rodziców. I to nie tylko dlatego, że oznacza edukacyjne problemy naszych pociech oraz spore wydatki.

Mowa o wyborze odpowiedniej szkoły, przedszkola czy zajęć pozaszkolnych. A to, w gąszczu ofert, coraz trudniejsze zadanie. A przecież właściwy wybór może zaważyć na całym życiu dziecka.

Edumiejsce – nowy serwis zbudowany przez firmę E-direct, opolskiego lidera usług internetowych, upraszcza go. I nie mówimy tu jedynie o wyborze danych teleadresowych placówki. Dzięki możliwości zamieszczania komentarzy i ocen możemy poznawać i sami dodawać opinie o interesujących nas szkołach.

A oceniać możemy wszystko. Gwiazdki przyznawane są w takich kategoriach jak placówka, nauczyciele, wyżywienie, wyposażenie i zajęcia pozaszkolne.

Serwis ma prosty i przejrzysty interfejs. Interesujące nas placówki możemy odnaleźć zarówno poprzez okna wyszukiwania wpisując odpowiednie słowa, jak i dzięki interaktywnej mapie. Każda szkoła czy przedszkole opisane są w podobny sposób. Adresy, telefony, e-mail, strona internetowa oraz umiejscowienie na mapie.
Prostota obsługi to właśnie kluczowe słowo, które przyświecało twórcom z E-direct podczas tworzeniu serwisu. I to właśnie wyróżnia go od innych. Na tej stronie po prostu nie można się zgubić.
Także design Edumiejsca jest słoneczny i wesoły. Dzięki temu organizowanie edukacji naszemu dziecku może być zajęciem przyjemnym i pełnym pogodnych myśli.
20130729__edumiejsce

Serwis daje sporo możliwości również pod kątem zarządzania. Administratorzy mogą dodawać placówki, sortować je, promować. Jest też miejsce na reklamę, ale i tu opolscy programiści postawili na prostotę i czytelność: przeznaczone są na nią osobne, nieinwazyjne bloki.
Profilami poszczególnych placówek można zarządzać z poziomu pojedynczej szkoły, a każdy administrator może edytować swoją wizytówkę: dodawać opisy, zdjęcia, zmieniać dane teleadresowe.
Serwis Edumiejsce z pewnością stanie się niezbędnym narzędziem każdego rodzica, kopalnią wiedzy i ciekawą formą wymiany informacji o szkołach.