Z końcem kwietnia na rynek polski trafią tkaniny wykonane z włókna bambusowego w połączeniu z algami morskimi. Dotychczas niezwykłe właściwości alg wykorzystywano głównie w kosmetyce. Okazuje się, że mają one również zbawienne zastosowanie w materiałach. Dzięki wsparciu środków Unii Europejskiej w sklepach już wkrótce pojawią się pościele, kocyki, pieluszki oraz rożki dla dzieci i niemowląt z alg morskich pod marką Camphora Studio.

Maski, kremy i inne specyfiki do pielęgnacji skóry z domieszką alg weszły na stałe do oferty sklepów już wiele lat temu. Algi ułatwiają gojenie ran, nie uczulają i działają kojąco na skórę. A mimo to, dopiero teraz na rynek trafiają pierwsze tkaniny wykonane z alg morskich w połączeniu z włóknem bambusowym. Te niezwykłe materiały powstały w ramach projektu Innowacyjna Gospodarka. Dzięki wsparciu funduszy unijnych marka Camphora Studio będzie pierwszą w Polsce, która zaproponuje produkty wykonane z tych niezwykłych tkanin.

„Specjalizujemy się w tkaninach ekologicznych i wciąż poszukujemy nowych inspiracji. Algi słynął ze swoich niezwykłych właściwości. Mają działanie antyalergiczne, antybakteryjne, leczą podrażnienia,  pielęgnują skórę  i co nie mniej ważne są niezwykle miękkie w dotyku i cudnie jest się do nich przytulić” – tłumaczy Bogumiła Węglarska, pomysłodawczyni projektu i  właścicielka marki Camphora Studio.

W pierwszej kolejności z tkaniny wykonanej w 50% z włókna bambusowego i w 50% ze sproszkowanych alg morskich powstaną pościele, kocyki, pieluszki i rożki dla dzieci i niemowląt.  Jednak firma Camphora Studio nie zamierza poprzestać na bambusie i algach morskich, i już niebawem zaskoczy kolejnymi nowościami.

Więcej o marce można się dowiedzieć na stronie www.camphora.pl

Camphora studio, to marka oferująca produkty dla dzieci wykonane wyłącznie z tkanin ekologicznych. Proponuje pościele, ręczniki, kocyki, rożki, pieluchy i inne akcesoria dla najmłodszych wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów. W 2014 r. do oferty firmy trafiły produkty zrobione z innowacyjnej tkaniny z włókna bambusowego oraz włókna z alg morskich. W niedalekiej przyszłości Camphora zaskoczy klientów kolejnymi nowościami. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

 media@camphora.pl