W ramach MINI FESTU, cyklicznie organizowanego z okazji Dnia Dziecka, swoją inaugurację będzie miał projekt dedykowany najmłodszym miłośnikom architektury – ARCHIKIDS. To pierwsza śląska edycja imprezy, która ma na celu promowanie architektury i sztuki wśród dzieci poprzez warsztaty. Głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Nowy Nikiszowiec. Do współpracy zaproszono młodych śląskich architektów oraz partnerów – firmy, w tym m.in. Fortress SA. Warsztaty rodzinne pod okiem architektów odbędą się 31 maja br. w Katowicach, na Nikiszowcu.

W ramach wydarzenia MINI FEST, nastąpi inauguracja projektu ARCHIKIDS, dedykowanego najmłodszym miłośnikom architektury. To pierwsza edycja imprezy, która ma celu promowanie architektury i sztuki wśród dzieci.

ARCHIKIDS to szereg warsztatów dla dzieci (docelowo w wieku 5-12 lat), które łączy temat ARCHITEKTURA. Organizatorzy zaplanowali przygotowanie podstawy olbrzymiej makiety miasta, którą w trakcie trwania imprezy dzieci będą uzupełniać o własnoręcznie wykonane elementy. Docelowo powstanie nowy model miasta.

Pod czujnym  okiem wolontariuszy i młodych architektów jako prowadzących, dzieci będą tworzyły  wszelkiego rodzaju budynki, parki, drogi, place zabaw, stacje kolejowe, oczyszczalnie ścieków i wszystko to, co w oczach dzieci będzie niezbędne do stworzenia idealnego miasta. W tym celu w ruch pójdą tektury, pudełka, wykładziny, folie, tuby, rurki, mazaki, farby. Dzieci przygotowanymi przez siebie modelami uzupełnią  pustą przestrzeń głównej makiety i pod koniec dnia stworzony zostanie model idealnego miasta: barwnego, różnorodnego, wesołego, a ograniczonego jedynie wyobraźnią najmłodszych.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Nowy Nikiszowiec oraz grupa śląskich pracowni architektonicznych, jak: TTAT, MUS ARCHITECTS, SXL, PRO STO, BAAR oraz ATC. Do współpracy zaproszono również przedstawicieli świata biznesu – firmy, w tym m.in. Fortress SA.

Warsztaty ARCHIKIDS odbędą się 31 maja br. w Katowicach, na Nikiszowcu, na terenie przy lodowisku Jantor, w godzinach od 10:00 do 20:00. Wstęp wolny.

www.nowynikiszowiec.pl
www.facebook.com/ArchikidsKatowice
www.fortress.pl

Fortress S.A. jako podmiot wiodący, zajmuje się adaptacją, komercjalizacją, zarządzaniem i sprzedażą projektów nieruchomościowych (inwestycji komercyjnych i przemysłowych) zarówno na swoją rzecz, jak i na zlecenie klientów.
Spółka realizuje również projekty w obszarze inwestycji kapitałowych i finansowania.

ARCHIKIDS_plakat   ARCHIKIDS makieta  ARCHIKIDS