Dla centrum handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze dzieci stanowią ważną grupę klientów. Z myślą o nich pod dachem galerii powstają wciąż nowe przestrzenie i atrakcje. Tylko w ostatnich tygodniach lifting przeszła strefa zabaw Kids Zone, ruszyła interaktywna wystawa PlayMobil i uruchomiono automat z zabawkami. A to nie koniec planowanych atrakcji.

Zakupy mają być czasem spędzonym przyjemnie nie tylko przez dorosłych, lecz także przez dzieci, które często są nieodłącznymi towarzyszami rodziców. Zależy nam na tym, by maksymalnie uatrakcyjnić maluchom pobyt w naszej galerii. To dlatego tak wiele czasu i środków od początku działalności angażujemy w ofertę skierowaną do najmłodszych – wyjaśnia Anna Szlaga, Marketing Manager Nowego Rynku.

W portfolio najemców Nowego Rynku nie brakuje dużych marek dziecięcych, takich jak Smyk czy sklepów z kreatywnymi zabawkami, jak Wyspa Szkrabów. Na terenie galerii znalazła się też strefa rozrywki Fun Park – największa tego typu przestrzeń w regionie dla dzieci i młodzieży, oferująca m.in. dwupoziomową konstrukcję ze zjeżdżalniami, basen z piłkami, labiryntami i trampoliną, salki urodzinowe i liczne automaty.

Systematycznie powiększa się też oferta dodatkowych atrakcji dla dzieci w galerii. Strefę Kids Zone, czyli mini plac zabaw, otwarty dla klientów na parterze, poddano niedawno odświeżeniu. Obecnie można w niej m.in. obejrzeć część eksponatów z interaktywnej wystawy PlayMobil. Pozostałe figury z ekspozycji klienci mogą podziwiać tuż obok sklepu z zabawkami Wyspa Szkrabów. Tam maluchy mają szansę pobawić się najnowszymi zestawami. Co więcej, od sierpnia na poziomie -1 działa licencjonowany automat z zabawkami dla dzieci. Z początkiem września wystartuje z kolei wypożyczalnia samochodzików akumulatorowych. Na 1 poziomie galerii do dyspozycji dzieci zostaną oddane nowoczesne, zdalnie sterowane samochodziki, które umilą czas podczas zakupów najmłodszym i ich rodzicom.