Przeziębienie to zmora każdego rodzica w okresie przejściowym, pomiędzy zimą, a wiosną. Jednym z głównych objawów przeziębienia jest kaszel. Na rynku dostępne są preparaty dla dzieci w różnym wieku, o różnym składzie oraz o różnym nasileniu działania. Najważniejsze zaś jest to, by wybrać bezpieczne produkty dla malucha, po to, by jak najszybciej wrócił on do zdrowia.

Co podać, kiedy pojawi się kaszel?

Rodzice, którzy chcą pomóc dziecku powinni w pierwszej kolejności udać się do lekarza, ponieważ tylko specjalista będzie w stanie dokładnie określić, jaki wśród medykamentów można podać dziecku. Zastanawiając się: co na kaszel u dziecka, należy mieć przede wszystkim na względzie to, by wybrany preparat był bezpieczny. Warto wobec tego dowiedzieć się, jak działają leki na kaszel. Trzeba mieć świadomość, że najczęściej leczy się suchy, uporczywy kaszel i tylko ku takiemu są wskazania to stosowania określonych preparatów. W łagodzeniu kaszlu można wspomagać się metodami naturalnymi, takimi jak – na przykład – inhalacje z soli fizjologicznej. Jeżeli już natomiast nie ma wyboru i trzeba zastosować specyfik, jaki to wybór powinien paść jedynie na taki, który nie działa na centralny układ nerwowy.

Najbezpieczniejsze leki

Dziecku kaszlącemu najczęściej podaje się leki o działaniu ośrodkowym oraz obwodowym. Rodzice muszą wiedzieć, że działanie ośrodkowe polega na zahamowaniu kaszlu w mózgu, dlatego powinno się unikać lekarstw na bazie kodeiny, dekstrometorfanu, czy butamiratu. Decydować należy się na leki o działaniu obwodowym, ponieważ te są najzdrowsze. Tak też działa specyfik na bazie lewodropropizyna, reklamowany na Levopront.pl, dzięki jakiemu zostaną załagodzone podrażnienia układu oddechowego. Zawsze też należy mieć na uwadze wiek dziecka, a także to, czy poszczególne lekarstwo nie wchodzi w interakcję z innymi lekami. Oczywiście, sugerować należy się również brakiem występowania działań niepożądanych, co jest istotne – zwłaszcza – u najmłodszych pociech. Rodzice muszą dobierać preparaty na sposób świadomy.