Wielu rodzicom w pewnym momencie zaczyna już brakować pomysłów na wspólne zabawy z dzieckiem w domu bez wykorzystywania drogich zabawek czy najnowszych technologii. Warto więc poszukać inspiracji. W sieci pojawił się darmowy e-book wydany przez serwis Parentingowo.com pt. „Zabawy dla Maluszka, czyli poradnik nie tylko dla mam”, w którym znajdują się liczne przykłady zabaw dla maluchów, które mogą stanowić źródło inspiracji dla rodziców.

W środku znajdują się pomysły na zabawy rozwijające wyobraźnię i sprawność manualną dzieci w wieku 2-8 lat. Podane propozycje nie wymagają żadnych nakładów finansowych i mogą być urozmaiceniem codziennych zabaw.

Zabawy pacynkami wykonanymi np. ze zwykłych skarpet stymulujące wyobraźnię dziecka, magiczne zabawy z kolorami i wodą rozwijające kreatywność oraz rozbudzające ciekawość świata, budowanie i pokonywanie torów przeszkód podnoszących sprawność fizyczną dziecka, gra memory wykonana z samodzielnie wykonanych wcześniej zdjęć przyklejonych do specjalnych kartoników rozwijająca spostrzegawczość i pamięć czy wspólne budowanie namiotu – domu, będącego kryjówką dla dziecka i jego ulubionych zabawek – to tylko kilka przykładów, które warto wykorzystać w codziennych zabawach z pociechami. Warto również puścić wodze fantazji i pozwolić dziecku stworzyć przestrzenne obrazki o różnych fakturach (np. z wykorzystaniem kleju, piasku, bułki tartej czy mąki) i kolorach czy zrobić „wodny teatrzyk” z wykorzystaniem lekkich piłeczek i postaci. Takie wspólne zabawy nie tylko rozwiną dziecko udoskonalając wiele jego umiejętności, ale również wzmocnią więź rodzica z dzieckiem

Pełna wersja darmowego e-booka „Zabawy dla Maluszka” jest dostępna pod
adresem http://www.parentingowo.com/e-book-zabawy-dla-maluszka.html.