Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej w podpoznańskiej Dąbrówce. Powstały w 2012 roku obiekt zyska wkrótce nową część, w której znajdą się m.in. dodatkowe sale lekcyjne i sala gimnastyczna. Projekt nowego dwukondygnacyjnego obiektu, w którym będą się uczyć najmłodsi przygotowała spółka Linea.

Do istniejącego obiektu dobudowany zostanie kolejny budynek, który pełnić będzie funkcję dydaktyczną i sportową. Na jego terenie znajdą się dodatkowe sale lekcyjne, szatnie oraz sala gimnastyczna i dwie sale do ćwiczeń. Dwukondygnacyjny obiekt zostanie połączony z istniejącym budynkiem poprzez łącznik na poziomie parteru i pierwszego piętra. Rozbudowa szkoły odbywa się z myślą o najmłodszych uczniach uczęszczających do klas I-III, którzy według planu zajmą nową część obiektu.

Budowa nowego skrzydła szkoły ponownie wspierana jest przez spółkę Linea. Budynek o modernistycznej estetyce kontynuować będzie tendencję architektoniczną istniejącego obiektu.

Jako deweloper silnie związany z okolicą, staramy się cały czas wspierać mieszkańców Dąbrówki i okolic wspomagając budowę obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy. Od początku aktywnie zaangażowani byliśmy w budowę Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, sytuacja ta nie zmieniła się również przy jej rozbudowie. Podobnie jak podczas powstawania pierwszego budynku, zajęliśmy się wykonaniem projektu. – komentuje Bogusława Bryl, członek zarządu Linea.

Na tle innych deweloperów Linea wyróżnia się wyjątkowym zaangażowaniem w działalność społeczną na rzecz gminy i jej mieszkańców. Firma przekazała między innymi nieodpłatnie tereny pod budowę szkoły podstawowej w Dąbrówce o powierzchni 1,5 ha oraz wykonała projekt tejże szkoły. Zrealizowała również nieodpłatnie szereg projektów architektonicznych związanych z edukacją takich jak projekty gimnazjum w Skórzewie, przedszkoli  w Skórzewie, Konarzewie i Dąbrówce. Na rzecz lokalnej parafii przekazała również tereny pod budowę kościoła oraz stworzyła projekt kościoła wraz z towarzyszącym kompleksem.

Wszystkie obiekty użyteczności publicznej, które powstały we współpracy z firmą Linea w Dopiewie ułatwiają na co dzień życie mieszkańcom naszej gminy i wpływają na jej rozwój. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy. – mówi Adrian Napierała, Wójt Gminy Dopiewo.

Do uruchomionej w 2012 roku szkoły podstawowej uczęszczało około 350 uczniów. Po rozbudowie liczba ta ma wzrosnąć do ponad 400. Pokaźną grupę dzieci nauczać będzie 16 nauczycieli.