W wielu kwestiach wydaje się nam, że inwestowanie w ubrania na specjalne okazje – czy to te na wielkie wyjścia, czy też na okres ciąży – jest zupełnie niepotrzebne i pozostaje stratą funduszy. Tak naprawdę jednak jest tylko jedna sytuacja, w której nie warto inwestować w specjalne spodnie na okres ciąży: jeśli przez całą ciążę zamierzamy chodzić w sukienkach i spódnicach.

Wszystkie inne sytuacje wymagają noszenia spodni ciążowych nie tylko z uwagi na komfort matki, ale również z powodów czysto medycznych i związanych ze zdrowiem. Sprawdźmy, dlaczego spodnie na okres ciąży są tak ważne i jak je dobrać, aby spełniały nasze oczekiwania w jak najlepszy sposób, jednocześnie umilając okres oczekiwania na dziecko.

Co zmienia ciąża?

Wielu kobietom, zwłaszcza tym, które czekają na pierwsze dziecko, wydaje się, że w okresie ciąży przede wszystkim rośnie kobiecy brzuch. Oczywiście jest to prawda, ale nie ma co się oszukiwać – nie jest to jedyna część ciała, która się zmienia. Możemy zaobserwować również oczywistą zmianę rozmiaru piersi, a także rozchodzenie się kości miednicy, i wszystko to są działania zupełnie naturalne. Z tego względu spodnie ciążowe warto dobierać dopiero na dalszym etapie ciąży, jako że dotychczasowy, noszony przez nas rozmiar będzie zwyczajnie niedopasowany i często niewygodny. Do tego doliczyć trzeba jeszcze fakt, że ciało nabiera wody przez cały czas trwania ciąży, a więc nasz rozmiar ubrań dodatkowo się powiększa. Z tego powodu spodnie ciążowe dla kobiet uwielbiających tę część garderoby są czymś wręcz koniecznym do posiadania.

Jak dobrać spodnie ciążowe?

spodnie ciążoweZazwyczaj kierujemy się przede wszystkim tym, że odzież kupowaną w nowej firmie mierzymy. Z odzieżą ciążową może być trudniej, bo często w mniejszych miastach mamy do niej ograniczony dostęp. Z tego powodu warto przede wszystkim zaufać rozmiarom wyrażanym w centymetrach, które ze sporą dokładnością mogą nam powiedzieć, jakie ubrania warto kupić.

Bardzo wielu producentów trzyma się klasycznej rozmiarówki, dodając do spodni ciążowych jedynie praktyczne dodatki. Mogą to być np. elastyczne pasy ciążowe na brzuch, wygodne ogrodniczki z opcją powiększania miejsca na rosnący brzuszek czy po prostu spodnie z dodatkową gumą w pasie. Dobrze jest zdecydować się na rozwiązanie, które będzie rosło wraz z nami – bo wraz z nami będzie również malało, przez co sprawdzi się np. na czas wyjścia ze szpitala po porodzie. Spodnie powinny być przede wszystkim wygodne, mieć nieco szersze doły nogawek na wypadek występowania obrzęków, a przy tym… muszą podobać się przyszłej mamie.