Elektronika na dobre wkroczyła do świata dziecięcych zabawek, wpływając na radykalne zwiększenie ich funkcjonalności i atrakcyjności. Klasyczne misie zastępowane są przez maskotki z funkcją mowy lub nagrywania dźwięków, modele zabawkowych samochodów przez pojazdy wyposażone w miniaturowe silniki elektryczne i funkcję zdalnego sterowania, a klasyczne gry planszowe przez gry z elektronicznymi fajerwerkami. Szczególny postęp zanotowano w świecie zdalnie sterowanych pojazdów, które występują dziś w niezwykłej wręcz różnorodności modeli. Obok klasycznych samochodów, w sprzedaży znajdziemy również takie zabawki zdalnie sterowane jak roboty, statki, helikoptery, drony, a nawet samoloty. Warto przy tym pamiętać, że wybór konkretnego modelu zabawki zdalnie sterowanej powinien uwzględniać wiek dziecka.

 

Zabawki zdalnie sterowane dla najmłodszych

Praktycznie wszystkie zabawki zdalnie sterowane dedykowane są nieco starszym dzieciom, które będą umiały świadomie sterować ruchem pojazdu za pomocą dołączonego do niego kontrolera ruchu. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym stopniowo doskonalą swoją sprawność manualną i umiejętność myślenia abstrakcyjnego, dzięki czemu najprostsze modele zdalnie sterowanych pojazdów będą zabawkami skierowanymi właśnie do tej grupy dzieci. Dzieciom w wieku 5-7 lat dedykowane są większe pojazdy o niezbyt dużej zwrotności, ograniczonej prędkości i wyjątkowo solidnej konstrukcji, która wytrzyma częste uderzenia o twarde przedmioty. Powinny to być przede wszystkim duże modele samochodów, na przykład modele samochodów terenowych wyposażonych w większe koła. To zapewni możliwość zabawy nie tylko w domu, ale także na świeżym powietrzu.

auto zdalnie sterowane na pilota

 

Zdalnie sterowane zabawki dla starszych dzieci

Gdy dziecko opanuje umiejętność sprawnego sterowania pojazdem poruszającym się na czterech kołach, możemy zakupić dla niego bardziej profesjonalną wersję takiego pojazdu – o większej zwrotności i większej, maksymalnej prędkości jazdy – co zapewni dziecku więcej frajdy lub wybrać zabawkę o bardziej złożonym sterowaniu. Doskonałym przykładem takich konstrukcji będą latające zabawki zdalnie sterowane typu helikoptery i drony. W tym przypadku, prócz umiejętności poruszania się w przód i w tył, dochodzi jeszcze konieczność koordynowania ruchu w zakresie góra – dół. Zabawki latające to prawdziwy hit ostatnich sezonów i większość dzieci marzy o zabawie tego typu pojazdami. Dużą zaletą zabawek latających jest również możliwość podpięcia do nich miniaturowych kamer i nagrywania przy ich pomocy krótkich filmów z lotu, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność zabawy.

Artykuł zainspirowany został zabawkami zdalnie sterowanymi dostępnymi w sklepie https://www.milydrobiazg.pl/Zabawki-zdalnie-sterowane-rc-c31