Narodziny dziecka wywracają tryb życia całej rodziny i mija bardzo długi czas, nim choćby częściowo wróci do poprzedniego stanu rzeczy. Każdy rodzic chce spędzać ze swoją pociechą jak najwięcej czasu, lecz zawsze praca i inne obowiązki sprawiają, że nie może to trwać długo. Część rodziców przesuwa okres rozstania o kilka lat, rezygnując z posłania dziecka do żłobka, niemal wszyscy dzisiaj jednak decydują się na skorzystanie z usług przedszkola. Pierwsze dni w nowym miejscu są dużym wyzwaniem dla malucha, dlatego należy przygotować je do tego momentu i zadbać o odpowiednią wyprawkę taką jak śpiworek dla przedszkolaka i inne niezbędne wyposażenie.

Najważniejsze elementy

śpiworek dla przedszkolakaPrzede wszystkim należy dokładnie ustalić jakie akcesoria będą niezbędne w danej placówce, ponieważ wymogi często są bardzo odmienne. Przed pierwszym dniem wszystkie elementy powinny być już zgromadzone i przygotowane. Dla każdego malucha nieco traumatyczną sytuacją byłoby, gdyby w pierwszych dniach jako jedyny z grupy nie posiadał swojego śpiworka dla przedszkolaka. Z perspektywy rodzica, to tylko drobiazg, ale dla dziecka, zwłaszcza w początkowym okresie, byłaby to bardzo nieprzyjemna sytuacja, która mogłaby je skutecznie zniechęcić. Większość placówek, zwłaszcza w najniższych grupach nadal urządza leżakowanie, dlatego obowiązkowym wyposażeniem jest śpiworek dla przedszkolaka. Ciekawą ofertę na śpiworki znajdziemy tutaj: https://pidida.pl/20-spiworki-dla-przedszkolaka. Nie należy jednak zapominać o drobniejszych przedmiotach takich jak plecak, kapciuszki, czy piórnik z przyborami. Dobrze, aby w ekwipunku, z którym opuści dom, znalazło się kilka ulubionych zabawek, lecz nie należy przesadzać z ich liczbą.

Zaangażuj malucha

Wiele osób ma problem z zachęceniem dziecka do odwiedzania przedszkola. Odpowiednie podejście może sprawić, że zamiast traktować rozpoczęcie nauki jako coś nieprzyjemnego, z niecierpliwością będzie oczekiwał swojego pierwszego dnia. Przede wszystkim warto go zaangażować w część przygotowań, powinien uczestniczyć w większości zakupów. Najlepiej, jeżeli decyzja o tym, jaki wzór będzie miał plecak lub śpiworek dla przedszkolaka będzie należała do niego. Kompletowanie wyposażenia dobrze rozłożyć na kilka dni, aby dodatkowo podkreślić charakter przygotowań. W ten sposób maluch może być podekscytowany nadchodzącym momentem i z radością powita pierwszy dzień w swojej grupie. Każdy doskonale sobie zdaje sprawę z tego, jak duże znaczenie w takich kwestiach ma pierwsze wrażenie. Nie wymaga, to wiele wysiłku ze strony rodziców, a może oszczędzić wiele problemów związanych z niechęcią do przedszkola.