Posiłki, które podawane są najmłodszym dzieciom zmieniane są z biegiem czasu. Młode mamy chętnie sięgają po smaczne, zmielone posiłki dostępne w sklepach. Dobrym pomysłem jest samodzielne przygotowanie dań dla niemowlaków. Wówczas możemy mieć pewność, że wszystko to, co je nasz maluszek jest zdrowe i pełne wartości odżywczych. Tu przydatne może okazać się urządzenie Beaba. Czym jest i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Oto kilka przykładów!

Do czego służy?

Karmienie dzieckaJest to wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu możliwe jest miksowanie oraz gotowanie potraw na parze. Te dwa rozwiązania powodują, że przygotowywane warzywa i inne składniki zachowują w całości swe wartości. Dzięki wykorzystaniu urządzenia Beaba możemy przygotować pełen zestaw posiłków na każdą część dnia. Są to więc śniadanka, desery, przystawki oraz obiadki. Co ważne, przyrządzenie posiłku zajmuje zaledwie piętnaście minut, przez to całą swoją uwagę poświęcić możemy na dziecko, a nie obowiązki. Blendowanie, podgrzewanie na parze, siekanie oraz rozmrażanie – to wszystko za sprawą jednego tylko urządzenia do gotowania. Warto też wspomnieć o tym, że sprzęt ten działa bardzo cicho, a więc bez problemu możemy coś przyrządzić, gdy maluch śpi. Ponadto, obsługa jest banalnie prosta, wszystko działa za sprawą jednego przycisku.

Zdrowe posiłki

To, co nakłonić powinno każdego rodzica do kupna urządzenia Beaba, to z pewnością zdrowie swojego dziecka. Każdy dba o to, by jego pociecha prawidłowo się rozwijała. Małe posiłki dla dziecka, które przygotowywane są na parze są bardzo zdrowe. Do ich wykonania warto wykorzystywać świeże warzywa, najlepiej z pobliskich mniejszych sklepów warzywnych. Wówczas możemy mieć pewność, że produkty te nie są tak pryskane, jak te znajdujące się w dużych supermarketach. Gotowanie na parze witaminy oraz minerały zawarte w warzywach i owocach zostają zachowane. Lepiej przyjmowane są przez organizm człowieka, co działa na dużą korzyść. Potrawy te, poza tym, że są zdrowe, są również smaczne. Poza tym, warto uczyć dzieci już od pierwszych dni dobrych nawyków.

Kilka słów o funkcjonalności

Beaba jest niewielkim urządzeniem, za sprawą którego przygotować możemy „wielkie” rzeczy. Pyszne i pełne wartości posiłki przyrządzić możemy wszędzie, Oznacza to, że jest to sprzęt kompaktowy. Można go złożyć i przenieść w dowolne miejsce. Wybierając się na weekend poza domem, śmiało możemy wziąć ze sobą urządzenie do gotowania Beaba. Pomysłów na przygotowanie ciekawych potraw jest wiele, ponieważ wszystko może zostać ugotowane na parze, czy też zblendowane w tym robocie.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.mamaandco.pl/beaba-prod-2