Praca w urzędzie jest postrzegana przez niektóre osoby jako mało satysfakcjonująca, uciążliwa i nudna. To oczywiście błąd – zważywszy na to, że urzędnicy często jako pierwsi mają dostęp do ważnych informacji. Praca na urzędniczym etacie to także stabilizacja, pewny zarobek i możliwość zaplanowania przyszłości; to coś, za czym wiele młodych osób – zatrudnionych w korporacjach – po prostu tęskni. Do rozpoczęcia kariery urzędniczej potrzebne jest jednak odpowiednie wykształcenie, często interdyscyplinarne. Ciekawym pomysłem może być studiowanie administracji i bezpieczeństwa wewnętrznego – a to wszystko w ramach jednego kierunku.

Dwa w jednym: połącz dwa kierunki, po których znajdziesz pracę

Zarówno administracja, jak i bezpieczeństwo wewnętrzne wciąż dają duże możliwości. Ukończenie dwóch powyższych kierunków w ramach jednego to nie tylko duże ułatwienie, ale także prestiż, jaki daje uzyskanie dyplomu ukończenia unikatowego kierunku studiów. Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne (WSB Opole – to uczelnia, która oferuje takie połączenie) umożliwia zdobycie wiedzy zarówno z podstaw prawa, jak i takich dziedzin jak komunikacja społeczna, ochrona danych, patologie społeczne czy problemy gospodarcze państwa. Interdyscyplinarna wiedza absolwenta stawia go w uprzywilejowanej pozycji względem innych osób, które chciałyby rozpocząć karierę w administracji państwowej czy nawet rządowej.

Duże możliwości, różne zawody

Absolwenci kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne WSB Opole nie muszą jednak ograniczać się do szukania pracy w administracji. Świetnie odnajdą się także w sądach (nie tylko jako protokolanci, ale także np. jako asystenci) i przede wszystkim – służbach mundurowych. Ciekawą alternatywą może być zatrudnienie w niewielkich firmach (np. jako office manager) czy też praca w think-tankach i instytucjach zajmujących się analizą bezpieczeństwa państwa. Warto przy tym pamiętać, że zagrożenie terrorystyczne na całym świecie – także w Polsce – wciąż rośnie, czego efektem jest zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu. Należy też zaznaczyć, że zajęcia, które odbywają się w WSB, są prowadzone przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem, doskonale orientujących się w tym, co jest najwyżej cenione przez pracodawców z branży.

fot. pixabay.com

Artykuł sponsorowany